Site En Üstü 970px #RA1
22 Ocak 2018, Pazartesi

Bakandan Çok Önemli Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı Açıklaması

Bakandan Çok Önemli Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı Açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kanal İstanbul’da sona gelindi
Kanal İstanbul çalışmalarında sona gelindi. Birkaç gün içinde açıklama yapılacak. Kanal İstanbul çevresindeki yapılaşmayı kentsel dönüşüm ile çözeceğiz.

Geçiş ücretleri
CHP'nin verdiği geçiş ücretleri gerçeği yansıtmıyor. Otoyol ücreti 38 lira 75 kuruş, köprü ücreti geliş gidiş 30 lira toplamda 60 lira arkadaşlar buna 82 lira dedi, bu TIR'lar için geçerli. Kamyonu diye TIR'ı gündeme getirirseniz yanılırsınız. Bu polemiklerin hiçbirine gerek yok. Kamyoncumuzun da, çalışanın da, kamyon sahibinin de, yolcuların da rahat olması için bu yolları yapıyoruz.

3. Havalimanı
3 Havalimanı'nda şu an yüzde 78'lere geldik, Cumhuriyetin kuruluş yıldönümünde açmayı planlıyoruz. Şubat ayı içerisinde piste uçakla ineceğiz. Burası açıldığında Atatürk Havalimanı tamamen buraya taşınacak. Havalimanında yılda 200 milyon yolcuya hizmet verilecek. Burası İstanbul'a nefes aldıracak bir yer olacak, orayı mevcut haliyle hizmete sunacağız. 5 ayrı bağlantı ile havalimanına ulaşılabilecek. Gayrettepe'den 3. Havalimanı'na metro çalışmalarımız başladı hedefimiz 2019'da tamamlamak ve 3 havalimanını aynı şekilde Marmaray'a bağlayacağız.

Kaynak: http://www.yapi.com.tr/haberler/bakandan-son-dakika-kanal-istanbul-ve-3-havalimani-aciklamasi_162559

Editör: Şhr. Blg. Pln. İpek Moroğlu


Kanal İstanbul inşaport ipejo 3. Havalimanı Gayrettepe Atatürk Havalimanı Marmaray