Site En Üstü 970px #RA1
18 Şubat 2018, Pazar

Beş Yıldızlı Mühendis Nasıl Olunur?

Beş Yıldızlı Mühendis Nasıl Olunur?

Ülkemizde artık çok sayıda mühendis bulunuyor. Peki iş ararken hangi ek özellikler iş bulmanızı kolaylaştırıcı etki yaratıyor ? İşte sizler için tavsiyeler..

tumhaber.comun haberine göre; Ülkemizde artan üniversitelerin sayısı ile birlikte özellikle de mühendislik konusunda bir çok bölüm bulunuyor. Bu bölümlerden de bir çok öğrenci her sene mezun olup iş arıyor. İş konusunda da sizin elinizi güçlendirecek özelliklerin bulunması sizler için büyük artı olarak görünüyor. 5 yıldızlı mühendislik için yapmanız gereken veya kazanmanız gereken bazı uzmanlıklar bulunuyor. Bu başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz. 

1-Yabancı Dil : Artık sıradan bir başlık olarak bile gözükebilen yabancı dil konusunda İngilizce'nin yanında bileceğiniz başka bir dil sizi istenen mühendis konumuna sokabilir.

2-Sertifikalar : Bir çok sertifika alma imkanınız bulunuyor. Ancak bunlar arasında en fazla önemsenen sertifikalar bağlı olduğunuz mühendislik odasının mesleğiniz ile alakalı olarak yaptığı seminerlerden alacağınız sertifikalar.

3-Bilgisayar Programı : Artık çağımızda bilgisayarın önemini bilmeyen yok. Bu yüzden eğer inşaat mühendisi iseniz AutoCad, SAP200, ideCad gibi programlara hakim olmanız size öne çıkarır.

4-Kişisel Gelişim : Kendine güven sduyan bir mühendis her zaman istenir. Risk almayı seven ancak bunu olumlu anlamda kullanan kişileri firmalar bünyesine katmaktan hoşlanır.

5-Mühendislik Eğitimi : Tüm bunların yanında bir teknik üniversite mezunu olmak da sizin için avantaj olarak gözükür. Bunun dışında yapacağınız stajları da naylon değil birinci elden yapmanız size iş hayatında kolaylıklar sağlar.

 

Kaynak: https://www.tumhaber.com/yasam/bes-yildizli-muhendis-nasil-olunur-bes-yildizli-muhendislik-sartlari-

Editör: Yusuf YILDIRIM


insaport inşaport kariyer mühendis iş bulma yabancı dil sertifika bigisayar