3.Havalimanı’nda Son Durum!!!

3. Havalimanında iniş pisti hazır. İnşaatın yüzde 80 tamamlandı.

0
366
- Advertisement -

www.yapi.com.tr’nin haberine göre;

İstanbul 3. Havalimanı’nda ilk test uçuşunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması beklenirken pistin son hazırlıkları ise tamamlanıyor. İnişe hazır hale gelen pist havadan görüntülendi.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; havadan çekilen görüntülerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağının test amaçlı olarak 26 Şubat’ta inmesi gündeme gelen pistin çizgilerinin çizildiği ve inişe hazır hale getirildiği görülüyor.

Yolcuların uçaklara ulaşmasını sağlayan körüklerinde takıldığı ana terminal binasında çalışmalar devam ederken havalimanının açılış tarihi ise 29 Ekim 2018 olarak belirlendi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, açıklamalarda bulunmuştu “Tüm hazırlıklarımızı o tarihe göre ayarladık. Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Pistimiz iniş için hazır” demişti.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Kaynakwww.yapi.com.tr
Önceki İçerikŞBP ! Yeni Başlayanlara İthafen Lisans Süreci..
Sonraki İçerik260 Bin Müteahhit İflas Edecek!
İnş. Müh. (stu) Ecem TUNCER
26 Mayıs 1994'te İzmir Karşıyakada dünyaya geldi. Daha çok küçük yaşta elektronik cihazlara ilgisiyle birlikte mühendis adayı oldu. Doğup büyüdüğü İzmir Karşıyaka'da Selçuk Yaşar Alaybey İlköğretim Okuluna başladı. Daha sonra Atakent Anadolu Lisesi'nde Lise eğitimini tamamlayarak 2012 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi birincisi olarak %100 İngilizce İnşaat Mühendisliğini tercih etti. 2014 yılında İspanya Cuidad Real'de Universidad Castilla La mancha'da Erasmus yapmaya hak kazanarak İspanyada 13 ay ikamet etti. Cuidad Real ticaret odasında 4 kişiye Türkçe dersleri verdi. Daha sonra İspanya'dan B2 sertifikasını alarak Türkiye'ye dönüş yaptı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü ikinci üniversite olarak okumaya başladı. İzmir Karayolları Genel Müdürlüğü 2. bölgede şantiye stajını ve İzmir Ömer Atlı iş Hanı Prodek İnşaat'ta Ofis stajını tamamladı. Şuan halen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 4. sınıf ve Anadolu Üniversitesi 2.sınıf olarak eğitimine devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.