Konkordato ilan etmenin maliyeti yükseldi!

İnşaat Şirketleri ve Müteahhitler için konkordato ilan Etmenin Maliyeti Yükseldi! Konkordato Gider Avansı Tarifesi 2020 detayları haberimizde...

0
149

İnşaat Şirketleri ve Müteahhitler için konkordato ilan Etmenin Maliyeti Yükseldi! Konkordato Gider Avansı Tarifesi 2020 detayları haberimizde…

Ekonomide yaşanan dalgalanma sonrası sayılarında artış yaşanan konkordato ilan eden şirketler hakkında yeni bir yasal düzenleme yapıldı.  Resmi Gazete’de Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni Konkordato Gider Avansı Tarifesi 2020 ile alınan avans ücretlerin limitleri yükseltildi.

 

KONKORDATO GİDER AVANSI TARİFESİ 2020 RESMİ GAZETE İLE YAYIMLANDI! 

 

27 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Konkordato Gider Avansı Tarifesi ile ödenecek olan ücretler yeniden belirlendi.  Dünya Gazetesi tarafından yapılan habere göre “Bildirilen alacaklı sayısının üç katı tutarında tebligat gideri, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayınlanacak yedi adet ilan bedelinin asgari tutarı olan 700,00 Türk Lirası, Resmî İlan Fiyat Tarifesinde belirlenen Basın-İlan Kurumu resmî ilan portalında yapılacak yedi adet ilan bedelinin asgari tutarı, ilgili kurum ve kuruluşlara yapılacak bildirim için elli adet iadeli taahhütlü posta ücreti, bilirkişi için Bilirkişilik Asgari Ücret Tarifesinde belirlenen ücretin üç katı tutarı, mahkemece belirlenecek ücreti sonradan tamamlanmak üzere konkordato komiseri olarak görevlendirilecek kişi için asgari 1.000,00 lira üzerinden hesaplanan beş aylık ücret tutarı, diğer iş ve işlemler için 400 lira, iflasa tabi olanlar yönünden 18.000 bin lira iflas gideri” olmak üzere toplam 8 kalemde avans ödemesi gerçekleştirilecek.

 

kaynak: İnşaat Şirketleri ve Müteahhitler İçin Konkordato İlan Etmenin Maliyeti Yükseldi!’ başlıklı haber emlak365.com sitesinde paylaşılmıştır.

Düzenleyen: İnş. Müh. Tarık AMİL

e-posta: tarik_amil12@hotmail.com

 

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.