Resmi Gazete’de yer alan yönetmelik değişikliğine göre, yapı denetim kuruluşlarının ve yapı denetim elemanlarının görev süresi, toplam yapı inşaat alanının büyüklüğüne göre belirlenecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, Bakanlıkça yapı denetim kuruluşunun elektronik ortamda görevlendirilmesinin ardından, toplam yapı inşaat alanı 50bin metrekareye (dahil) kadar olan yapılarda 15 gün, diğer yapılarda 20 gün içinde yapı denetimi hizmet sözleşmesi yapılacak. Yapılmaması durumunda o iş için görevlendirilmesi kaldırılacak.

Buna göre, daha önce elektronik ortamda belirlenen yapı denetim kuruluşu, “10 gün” içerisinde o yapı için gerekli denetim elemanlarını görevlendirmemesi halinde hak kaybına uğrarken, yapılan düzenleme ile gerekli denetim elemanlarını, “toplam yapı inşaat alanı 50 bin metrekareye (dahil) kadar olan yapılarda 10 gün, diğer yapılarda 15 gün” içinde görevlendirmemesi

Yapı Denetim Görev Süresi İnşaat Alanı Büyüklüğüne Göre Belirlenecek başlıklı haber, www.insaatderyasi.com internet sayfasında 29 Ekim 2019 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Yük. Müh. Tolga ÖZBASTACI,

tolgaozbastaci.blogspot.com

#tolgaozbastaci / @tolgaozbastaci

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.