Yapım işleri ihaleleri uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik maddeleri 13 Eylül 2019 tarih ve 30887 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

0
1595

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik maddeleri 13 Eylül 2019 tarih ve 30887 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği 13 Eylül 2019 tarihli Cuma 08:28 Resmi Gazete ile yayımlandı. Yapılan değişiklikler ile enerji arz güvenliğini sağlamaya yönelik ihaleler için önemli değişikliklere gidildi.

»»Kamu kuruluşları tarafından açılan ihalelere katılmak için istenilen yeterlilik sertifikası hakkında da değişiklik yapılırken yeterlilik sertifikası geçerlilik tarihi ile ihale tarihinin tutması zorunluluğu getirildi.

»»Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) tarafından enerji arz güvenliği kapsamında gerçekleştirilecek ihalelerde, Hazine ve Maliye Bakanlığının uygun görüşü alınmak kaydıyla açılacak ihalelere yabancı para birimi kullanılması hakkının serbest bırakılması da dikkat çeken bir diğer değişiklik oldu.

»»Başlamış olan ihaleler için ise bir önceki yönetmeliğin hükümlerinin geçerli olmasına karar verildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair kanun metni için tıklayınız.

Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına dair Yönetmelik Yayımlandı! başlıklı yazı emlak365.com.tr internet sayfasında 13 Eylül 2019 tarihinde yayınlanmıştır.

Düzenleyen; Mimar Aynur Duysak

LinkedIn; https://www.linkedin.com/in/aynur-duysak-4b0014151/

@duysakaynur

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.