Tübitak Mühendis Alım İlanı

TÜBİTAK BİLİŞİM VE BİLGİ GÜVENLİĞİ İLERİ TEKNOLOJİLER ARAŞTIRMA MERKEZİ (BİLGEM) BÜNYESİNDE GÖREV YAPMAK ÜZERE PERSONEL ALINACAKTIR. SON BAŞVURU TARİHİ: 22.06.2020

0
3326

TÜBİTAK BİLİŞİM VE BİLGİ GÜVENLİĞİ İLERİ TEKNOLOJİLER ARAŞTIRMA MERKEZİ (BİLGEM) BÜNYESİNDE GÖREV YAPMAK ÜZERE PERSONEL ALINACAKTIR.

SON BAŞVURU TARİHİ: 22.06.2020

 

Merkezimizin yürüttüğü bilimsel araştırma ve teknoloji geliştirme çalışmalarına uygun Kalite Politikaları geliştirecek ve bunu ISO 9001, AQAP 2110, AQAP 2210 ve CMMI Standartlarını karşılayan Entegre Kalite Yönetim Sistemine etkin olarak uyarlayabilecek; yürütülmekte olan Kalite Yönetim Sistemleri çalışmalarında görev alacak, kurumsal performans hedeflerinin takibini ve raporlamasını yapacak, iç ve dış KYS denetimlerinde yer alacak, kurum süreçlerinin sürekli iyileştirilerek idamesini sağlayacak personel (Kalite Yönetim Sistemleri Personeli) istihdam edilecektir.

Adaylarda Aranacak Özel Koşullar

1.2.1-  Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Endüstri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Fizik Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği  bölümlerinden birini bitirmiş olmak.
1.2.2-  Adayın aşağıda belirtilen konularda bilgi birikimine, yetkinliğe ve tecrübeye sahip olması tercih sebebidir.

 • Teknoloji geliştirme, bilişim, elektronik, savunma sanayi, havacılık vb. sektörlerde deneyim sahibi olmak,
 • Kalite Yönetim Sistemleri (ISO 9001, AQAP 2110/2210, AS9100, CMMI vb.) belgelendirme sistem ve süreçlerine hakim olmak,
 • Kalite belgelendirme ve denetim çalışmalarında bulunmuş olmak,
 • Entegre kalite yönetim sisteminin gerektirdiği süreçleri ve dokümantasyonu ilgili birimlerle koordineli şekilde oluşturacak ve sürekli iyileştirilmesini sağlayacak yetkinlikte olmak,
 • İç ve dış denetimlerde tespit edilen bulguların giderilmesini; kök neden analizi de yaparak sağlayabilecek,
 • Risk Yönetimi konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,
 • İyi derecede İngilizce bilgisine ve MS-Office programı kullanım becerisine sahip olmak,
 • Sayısal ve sayısal olmayan verilerin analizi, yorumlanması ve raporlamasında yetkin olmak.

 

Sınav TürüKPDS

ÜDS

YDS

YÖKDİL

TOEFL

IBT

TOEFL

CBT

TOEFL

PBT

FCECAECPE
Sınav Puanı 1*6055157480CCC
Lisans öğrenimleri sırasında Türkçe, İnkılap Tarihi gibi asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerin %100’ünü İngilizce aldığını belgeleyen (Üniversiteden alınmış, onaylı belge) adaylardan yukarıda belirtilen İngilizce yeterlilik koşulu aranmaz.
Sınav Puanı 2**6561173500BCC

ADAYLARDA ARANACAK GENEL KOŞULLAR

 1. a) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.
  b) Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak.
  c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
  d) Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
  e) Aşağıdaki şartları sağlıyor olmak.
 2. Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması + (Tecrübe Yılı)/15+10.000/(Üniversiteye Yerleştirme Sınavı Sıralaması) >= 3,00

Alanında yüksek lisans yapmış adaylar için Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması, Lisans Mezuniyet Ortalamasının %80’i ile Yüksek Lisans Mezuniyet Ortalamasının %20’sinin toplamıdır (Üniversite not sistemleri 100’lük sistemde olan adayların not ortalamaları, Yükseköğretim Kurulunun yayınlamış olduğu “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu” esas alınarak 4’lük sisteme dönüştürülecektir). Tecrübe yılı, başvurulan pozisyonda belirtilen alanlarda tam süreli çalışılan süreyi ifade etmektedir.
ii. Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim-öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak (herhangi bir nedenle kayıt dondurulmuş olup da belgelenmesi halinde kayıt dondurulan süre hesaba katılmayacaktır).

 1. f) Alanında doktora mezunu olanlardan, “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesi koşul olarak aranmayacak olup, bu adayların sıralaması için kullanılacak aday puanı; doktora mezuniyet not ortalamasının %50’si, yüksek lisans not ortalamasının %10’u ve lisans not ortalamasının %40’ının toplamıdır (Bütünleşik doktora programından mezun olan adaylar ile yüksek lisansını yurtdışında yapan adaylar için lisans not ortalamasının %50’si ile doktora not ortalamasının %50’sinin toplamı dikkate alınacaktır).
 2. g) İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak (Tabloda belirtilen sınavlardan alınan puanlarda herhangi bir geçerlilik süresi aranmaz).

 

 

 

Kaynak: TÜRKİYE BİLİMSEL ve TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU İŞ BAŞVURU SİSTEMİ

Düzenleyen: İnş. Müh. Tarık AMİL

e-posta: tarik_amil12@hotmail.com

 

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.