YAZARLARIMIZ

Dr.İnş.Yük.Müh.(İTÜ) 1961 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1979 yılında başladığı İnşaat Mühendisliği Lisans Eğitimini (İTÜ) tamamladıktan sonra 2000 yılında Gazi Üniversitesi’nde Yapı Mekaniği konusunda 1 nci Yüksek Lisansını, 2004 yılında yine Gazi Üniversitesi’nde Zemin Parametreleri konusunda 2 nci Yüksek Lisansını yaptı. ABD Atlantic International University'de İşletme Yönetim Doktorası yapmıştır. Bununla beraber Borçlar Kanunu ve FIDIC sözleşmeleri konusunda Hukuk Yüksek Lisans eğitimi aldı. 2007 yılında emekli oluncaya kadar Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Yüksek Mühendis Subay olarak; Milli Savunma Bakanlığı'nca ihale edilen pek çok askeri tesis inşatının Kontrol Teşkilatında görev yapmıştır. MSB. Deprem Araştırma Grup Başkanılığı ve en son olarak da Kara Harp Okulu'nda İnşaat Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı'ndaki son görev yerinden, mesleki birikim ve tecrübesini Özel Sektörde değerlendirmek üzere emekli olmuştur. İnşaat Yapım, Bakım, Onarım ve Keşif Tekniklerinin Araştırılması (MSB. 1998), Betonarme İstinat Duvarlarının Sürşarj Sorunu (Gazi Üniversitesi 1998), Betonarme Kolon ve Kirişlerin Güçlendirilmesi (Gazi Üniversitesi 2000), Betonarme Kirişlerinin Açıklık Ortasına Kolon Ekleme Yöntemiyle Güçlendirilmesi (Gazi Üniversitesi 2002), Ankara-Etimesgut İlçe Merkezi Güney-Doğu Bölümünün Zemin Parametrelerinin Tespiti (Gazi Üniversitesi 2004), Yapı Malzemelerinin Dürabilite Yönünden Değerlendirilmesi (Bay.Bak.Yay. 2004) konularında Akademik Yayınları bulunmaktadır. Afet Yönetmeliği ve Depremde Dayanıklı Yapılar (ODTÜ), Betonarme ve Yığma Yapıların Onarım ve Güçlendirilmesi (ODTÜ), TS-EN-ISO 9000 KGS Temel Eğitimi (TSE), TS-EN-ISO 9000 Kalite Sistem Dokümantasyonu (TSE), Toplam Kalite Yönetimi (MPM), Kuruluş İçi Kalite Tetkikleri (TSE), İstatistiksel Proses Kontrolü (TSE), Ekip Çalışması (MPM), Sorun Çözme Teknikleri (MPM), Emlak İskan ve Kamulaştırma Eğitimi (MSB), Kamulaştırma Bilirkişiliği (AB-İMO) ile Hukuk ve Ceza Mahkemeleri Bilirkişiliği (AB-İMO) konularında Sertifika Eğitimlerini aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Proje ve Uygulama Denetçisi olup 2004 Deprem Şurası Asil Üyesidir. Akademik çalışmalarının yanında mesleki ihtisası; bir inşaatın ihale hazırlığından kesin kabulüne kadar olan her aşamasında Yönetim, Sevk ve İdare, Planlama, Proses Kontrol, Maliyet Kontrol ve Tam Maliyet Modelinin uygulama, kontrol ve denetimi faaliyetidir. Türkiye Müteahhitler Sendikası (Türkİnşa) Yönetim Kurulu Üyesi olup Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.
İnş.Müh.(İTÜ) 1963 Adapazarı'nda doğmuştur. İTÜ’de 1980 yılında başladığı mühendislik eğitimini tamamladıktan sonra, Askerliğini Sivas İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi olarak tamamladı. Askerlik sonrası İstanbul Halkalı 1. Etap konutlarında Kontrol Mühendisi olarak çalıştıktan sonra, okul, yurt, konut, plazalar, sanayi yapıları, çelik yapılar, madencilik, park bahçe peyzaj düzenlemeleri, altyapı yol su, kanal, tarihi eser restorasyonları dahil birçok nitelikli projede şantiye şefi, teknik müdür, proje müdürü ve şantiyeler koordinatörü olarak görev almıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür Bakanlığı Vakıflar Gn.Md., MSB, TOKİ, İller Bankası mevzuatlarında uzmandır. Şantiye yönetimi konusundaki uzmanlığının yanı sıra, bir projenin teklif hazırlığından-kesin hesabına kadar olan sürecin planlanması, uygulaması ve yönetilmesi konularında bilirkişidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Anadolu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Akdeniz Üniversitesi İşletme Ana Bilim dalında Yüksek Lisans yaptı. Bitirme ödevi; AB Sürecinde İnşaat Sektörü ve Rekabet Hukuku. Kültür ve Turizm Bakanlığı Mühendisi, Yapı Uygulama Denetçisi, Müşavirlik Danışmanı olarak çalıştı. İyi İngilizce ve temel Rusça bilmektedir.
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/
1977 yılında Karaduvar/Mersin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bu şehirde tamamladıktan sonra, Kocaeli Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği Lisans eğitimini 2002 yılında tamamladı. 20 yıla yaklaşan meslek hayatı boyunca özellikle inşaat sektöründe bir çok projenin uygulanmasında ve işletmesinde görev aldı. Halen İstanbul Havalimanı'nda, Unifree firmasında görev yapan Yusuf YILDIRIM , evli ve 3, 8 ve 12 yaşlarında 3 kız çocuğu babasıdır.
1989 yılında Ankara'da doğdu. 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Teknolojisi bölümünden, 2016 yılında ise Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2010 yılından itibaren mesleki becerilerini geliştirmek için çalışma hayatına başladı ve profesyonel olarak çalışmaya devam etti. İlk olarak mimari uygulama projeleri üzerine kendisini bu alanda geliştirdi. Dikey geçiş sistemi ile inşaat mühendisliği bölümünü bitirerek çalışma hayatına mühendislik alanında devam etmekte. Mesleki hayatına üst yapı alanında sürdürdükten sonra, Endüstriyel yapı ve Sanat yapıları alanına yöneldi. Türk Akım projesi, Çanakkale 1915 Köprüsü, Kale projesi gibi önemli projelerde görev aldı. Genellikle çeşitli tipte prekast imalatların üretimi, ön gerilmeli prekast kirişlerin üretimi, tesis kurulum ve mobilizasyon süreçleri üzerinde çalıştı. Son olarak Romanya'da prekast kiriş üretim üzerine Bükreş Çevreyolu projesinde çalışmaktadır. Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ismailenes E-posta: ismailenes.erdeger@insaport.com / ismailenes@gmail.com / iee@hotmail.com.tr
1989 yılı Kars doğumludur. Lisans ve yüksek lisans çalışmalarını Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Döşemesiz (Akordiyon) Merdivenlerin Eğilme Davranışının İncelenmesi üzerine tamamlamıştır. Üstyapı projelendirme üzerine çalışan NRG Tasarım Mühendislik firmasının ortağı olup statik tasarım ve projelendirme görevini üstlenmektedir. Deprem performansı, güçlendirme ve binaların yapısal tasarımı ile zemin iyileştirme, derin temel tasarımı alanlarında çalışmaktadır.
Nihal Gezer. 1999, Kars doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kars ve Ankara'da, lise öğrenimini ise Bursa'da tamamlamıştır. Şuan Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde mimarlık eğitimi almaktadır.
Adil Mirdesli Adana ili, Yüreğir ilçesinde doğdu. 2015 yılında İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesinde mezun oldu. 2015-2016 yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesin de 1.sınıf inşaat mühendisliğini okudu. 2016 da inşaat müh. bölümüne Osmaniye Korkut Ata üniversitesinde devam etti . 2017 de Ankara da Kara Harp Okuluna ara sınıflardan başvurup 1'ncilik ile kazandı, okulu kendi isteği ile bıraktı. Mühendislik eğitimini OKÜ'de tamamladı. Şuan özel bir şirkette çalışmaktadır.
1995 yılında Bingöl'de doğdu.2018 yılında Bingöl üniversitesinde İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2020 yılında Kastamonu üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliğinden yüksek lisansını tamamladı.
1999 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2017 yılında başladığı Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2021 haziran ayında mezun oldu.
2019 yılı Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İstanbul'da doğup büyüdü. Profesyonel hayata İstanbul'da iş merkezi projesinde saha mühendisi olarak çalışmaya başladı. Kariyerinin devamında Üretim Yeri Tekirdağ, Merkez Bölge Müdürlüğü İstanbul'da olan firmanın Satış Yöneticiliği görevini yerine getirmektedir.
20 Temmuz 1997 de Karabük Eskipazar da dünyaya geldim. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde İnşaat Mühendisliği bölümü okumaktayım. Üniversitenin de aynı zamanda SAUSEM kurumunda eğitim birimlerinde görev almaktayım. İletişim bilgilerime aşağıdaki ikonlardan ulaşabilirsiniz.
1992 yılında Malatya' da doğdu. 2010 yılında Dumlupınar Lisesi' nden mezun olduktan sonra 2011 de elektrik elektronik mühendisliğini kazandı. Üniversitede güneş enerjisi santralleri üzerine çalışmalar yaptı. 2015 yılında mezun olup iş hayatına atıldı Biraz deneyim edindikten sonra 2016 yılında işten ayrıldı. Aynı yıl içinde Mersin Üniversitesi’ nin inşaat teknolojisi bölümünü kazandı. Hem okuyup hem de şantiye şefliği yaptı. Bunlara devam ederken kendi alanından kopmamak için elektrik ve elektronik mühendisliğinde tezsiz yüksek lisans yapmak için Mersin Üniversitesine kayıt yaptırdı. 2018 yılında inşaat teknolojisi bölümünü bitirince çalıştığı işten ayrıldı. Yüksek lisansı devam ederken güneş enerjisi sektöründe çalışmaya başladı. 2019 yılında yüksek lisansını bitirdikten sonra askerliğini yaptı. Döndükten sonra aynı iş yerinde devam etti. 2021 yılının ilk günlerinde kendi işini kurmak için ayrıldı. Güneş enerjisi sistemleri üzerine çalışmaya devam ediyor.
error: Content is protected !!

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.