YAZARLARIMIZ

Dr. İnş. Müh. M. Haluk GÖĞÜŞ
Dr.İnş.Yük.Müh.(İTÜ) 1961 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1979 yılında başladığı İnşaat Mühendisliği Lisans Eğitimini (İTÜ) tamamladıktan sonra 2000 yılında Gazi Üniversitesi’nde Yapı Mekaniği konusunda 1 nci Yüksek Lisansını, 2004 yılında yine Gazi Üniversitesi’nde Zemin Parametreleri konusunda 2 nci Yüksek Lisansını yaptı. ABD Atlantic International University'de İşletme Yönetim Doktorası yapmıştır. Bununla beraber Borçlar Kanunu ve FIDIC sözleşmeleri konusunda Hukuk Yüksek Lisans eğitimi aldı. 2007 yılında emekli oluncaya kadar Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Yüksek Mühendis Subay olarak; Milli Savunma Bakanlığı'nca ihale edilen pek çok askeri tesis inşatının Kontrol Teşkilatında görev yapmıştır. MSB. Deprem Araştırma Grup Başkanılığı ve en son olarak da Kara Harp Okulu'nda İnşaat Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı'ndaki son görev yerinden, mesleki birikim ve tecrübesini Özel Sektörde değerlendirmek üzere emekli olmuştur. İnşaat Yapım, Bakım, Onarım ve Keşif Tekniklerinin Araştırılması (MSB. 1998), Betonarme İstinat Duvarlarının Sürşarj Sorunu (Gazi Üniversitesi 1998), Betonarme Kolon ve Kirişlerin Güçlendirilmesi (Gazi Üniversitesi 2000), Betonarme Kirişlerinin Açıklık Ortasına Kolon Ekleme Yöntemiyle Güçlendirilmesi (Gazi Üniversitesi 2002), Ankara-Etimesgut İlçe Merkezi Güney-Doğu Bölümünün Zemin Parametrelerinin Tespiti (Gazi Üniversitesi 2004), Yapı Malzemelerinin Dürabilite Yönünden Değerlendirilmesi (Bay.Bak.Yay. 2004) konularında Akademik Yayınları bulunmaktadır. Afet Yönetmeliği ve Depremde Dayanıklı Yapılar (ODTÜ), Betonarme ve Yığma Yapıların Onarım ve Güçlendirilmesi (ODTÜ), TS-EN-ISO 9000 KGS Temel Eğitimi (TSE), TS-EN-ISO 9000 Kalite Sistem Dokümantasyonu (TSE), Toplam Kalite Yönetimi (MPM), Kuruluş İçi Kalite Tetkikleri (TSE), İstatistiksel Proses Kontrolü (TSE), Ekip Çalışması (MPM), Sorun Çözme Teknikleri (MPM), Emlak İskan ve Kamulaştırma Eğitimi (MSB), Kamulaştırma Bilirkişiliği (AB-İMO) ile Hukuk ve Ceza Mahkemeleri Bilirkişiliği (AB-İMO) konularında Sertifika Eğitimlerini aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Proje ve Uygulama Denetçisi olup 2004 Deprem Şurası Asil Üyesidir. Akademik çalışmalarının yanında mesleki ihtisası; bir inşaatın ihale hazırlığından kesin kabulüne kadar olan her aşamasında Yönetim, Sevk ve İdare, Planlama, Proses Kontrol, Maliyet Kontrol ve Tam Maliyet Modelinin uygulama, kontrol ve denetimi faaliyetidir. Türkiye Müteahhitler Sendikası (Türkİnşa) Yönetim Kurulu Üyesi olup Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.
İnş. Müh. İsmail AYDIN
İnş.Müh.(İTÜ) 1963 Adapazarı'nda doğmuştur. İTÜ’de 1980 yılında başladığı mühendislik eğitimini tamamladıktan sonra, Askerliğini Sivas İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi olarak tamamladı. Askerlik sonrası İstanbul Halkalı 1. Etap konutlarında Kontrol Mühendisi olarak çalıştıktan sonra, okul, yurt, konut, plazalar, sanayi yapıları, çelik yapılar, madencilik, park bahçe peyzaj düzenlemeleri, altyapı yol su, kanal, tarihi eser restorasyonları dahil birçok nitelikli projede şantiye şefi, teknik müdür, proje müdürü ve şantiyeler koordinatörü olarak görev almıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür Bakanlığı Vakıflar Gn.Md., MSB, TOKİ, İller Bankası mevzuatlarında uzmandır. Şantiye yönetimi konusundaki uzmanlığının yanı sıra, bir projenin teklif hazırlığından-kesin hesabına kadar olan sürecin planlanması, uygulaması ve yönetilmesi konularında bilirkişidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
İnş. Müh. Gülcan AY
Anadolu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Akdeniz Üniversitesi İşletme Ana Bilim dalında Yüksek Lisans yaptı. Bitirme ödevi; AB Sürecinde İnşaat Sektörü ve Rekabet Hukuku. Kültür ve Turizm Bakanlığı Mühendisi, Yapı Uygulama Denetçisi olarak çalıştı. Müşavirlik firmasında Danışman olarak çalışmaktadır. İyi İngilizce ve temel Rusça bilmektedir.
İnş. Müh. Mithat GÜNEY
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/
Elk. Müh. Yusuf YILDIRIM
1977 yılında Mersin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bu şehirde tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği Lisans eğitimini 2002 yılında tamamladı. 15 yılı aşan meslek hayatı boyunca özellikle inşaat sektöründe bir çok projenin uygulanmasında görev aldı. Halen İstanbul Havalimanı'nda özel bir firmada bir firmada çalışan Yusuf YILDIRIM , evli ve 2, 7 ve 11 yaşlarında 3 kız çocuğu babasıdır.
İnş. Müh. İsmail Enes ERDEĞER
1989 yılında Ankara'da doğdu. 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Teknolojisi bölümünden, 2016 yılında ise Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2010 yılından itibaren mesleki becerilerini geliştirmek için çalışma hayatına başladı ve eğitim hayatı boyunca çalışmaya devam etti. Bir süre mimari uygulama projeleri çizdi ve DGS yaptıktan sonra mühendislik alanına yöneldi. Vatani görevini Jandarma İstihkam İnşaat Grup Komutanlığın’da İnşaat Mühendisi olarak yerine getirdi. Bu görevi boyunca, yüksek güvenlikli kalekol statik projelerini yeni yönetmelik ve şartlara göre tekrar çizerek, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay' da Kalekol inşaatlarına başlanılmasında katkı sağladı. Vatani görevinden sonra prekast imalatlar üzerine çalışan öncü bir şirkette göreve başladı. Bu şirket kapsamında ilk olarak, Türk Akımı Projesindeki tüm prekast imalatların üretilmesinde, 1915 Çanakkale Köprüsü Projesinde prekast döşeme imalatlarının üretilmesinde, Kale Projesinde görev aldı. Aynı şirkette çalışma hayatına devam etmekte ve insaport.com'da yönetici olarak görev almaktadır. Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ismailenes E-posta: ismailenes@gmail.com / iee@hotmail.com.tr
İnş. Yük. Müh. Yüksel KAYA
1989 yılı Kars doğumludur. Lisans ve yüksek lisans çalışmalarını Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Döşemesiz (Akordiyon) Merdivenlerin Eğilme Davranışının İncelenmesi üzerine tamamlamıştır. Üstyapı projelendirme üzerine çalışan NRG Tasarım Mühendislik firmasının ortağı olup statik tasarım ve projelendirme görevini üstlenmektedir. Deprem performansı, güçlendirme ve binaların yapısal tasarımı ile zemin iyileştirme, derin temel tasarımı alanlarında çalışmaktadır.
İnş. Müh. (stu) Enes SUBAŞI
20 Temmuz 1997 de Karabük Eskipazar da dünyaya geldim. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde İnşaat Mühendisliği bölümü okumaktayım. Üniversitenin de aynı zamanda SAUSEM kurumunda eğitim birimlerinde görev almaktayım. İletişim bilgilerime aşağıdaki ikonlardan ulaşabilirsiniz.
İnş. Müh. Adil MİRDESLİ
Adil Mirdesli Adana ili, Yüreğir ilçesinde doğdu. 2015 yılında İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesinde mezun oldu. 2015-2016 yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesin de 1.sınıf inşaat mühendisliğini okudu. 2016 da inşaat müh. bölümüne Osmaniye Korkut Ata üniversitesinde devam etti . 2017 de Ankara da Kara Harp Okuluna ara sınıflardan başvurup 1'ncilik ile kazandı, okulu kendi isteği ile bıraktı. Mühendislik eğitimini OKÜ'de tamamladı. Şuan özel bir şirkette çalışmaktadır.
Mimar Aynur DUYSAK
1995 yılında Konya’da doğdu. 2017 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu ilk yıl mimarlık ve restorasyon hizmeti veren bir firmada 1 yıl görev aldı. Konya başta olmak üzere Mersin, Samsun, Aksaray gibi illerde proje çizdi.2018 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesinde Restorasyon üzerine yüksek lisans yapmaya başladı. Mimari görselleştirme, restorasyon alanlarında çalışmaktadır.
İnş. Müh. Tarık AMİL
1995 yılında Bingöl'de doğdu.2018 yılında Bingöl üniversitesinde İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2020 yılında Kastamonu üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliğinden yüksek lisansını tamamladı.
İnş. Müh. Gökhan DEMİRBAŞ
1988 yılında Ankarada doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Ankarada tamamladı. 2007 yılında üniversite eğitimine başlayarak 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitimimin son yılında stajyer olarak görev aldığı firmada çalışmaya başladı ve mezuniyetinin ardından da aynı firmada 2 yıl görev aldı. Ardından askerlik görevini Mardin’de ifa etti. Askerlik görevinin ardından kendi firmasını kurdu. İzmir ve çevresinde çeşitli üst yapı projeleri, güçlendirme, performans analizi, danışmanlık ve zemin iyileştirme projeleri hizmeti vermekte.
Mimar (Stu) Nihal GEZER
Nihal Gezer. 1999, Kars doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kars ve Ankara'da, lise öğrenimini ise Bursa'da tamamlamıştır. 2017 yılından beri Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde mimarlık eğitimi almaktadır.
İnş. Müh. Muhammed KÜÇÜK
İnş. Müh. Muhammed Küçük 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.Aslen Gazianteplidir.İlkokul ve ortaokul eğitimini Kısıklı İlköğretim okulunda tamamladı.2014 yılında Antalya/Kepez Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.2014 yılında Rize/Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde başladığı İngilizce hazırlık eğitimi ve İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 2019 yılında tamamladı.Şu anda askerlik görevini yerine getirmektedir.

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.