Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Elazığ’da depremzede ailelerine ev verildi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ) tarafından Elazığ'da inşa edilen 190 konutluk proje tamamlandı. Bu tamamlanan projede, depremzede vatandaşlar için konut ayrımı yapıldığı bilgisi verildi.

0
600

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ) tarafından Elazığ’da inşa edilen 190 konutluk proje tamamlandı. Bu tamamlanan projede, depremzede vatandaşlar için konut ayrımı yapıldığı bilgisi verildi.

Toplu Konut İdaresi ( TOKİ) Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Elazığ’da inşa edilen konut projesi ile ilgili son durumu kamuoyu ile paylaştı.

Elazığ Merkez’de yer alan Cumhuriyet ve Bizmişen Mahallelerinde yapılan TOKİ konutlarının tamamlandığını duyuran kurum, vatandaşların bundan sonraki aşamalarda yapmaları gereken işlemlere ilişkin bilgi verdi.

190 KONUTLUK TOKİ ELAZIĞ PROJESİ TAMAMLANDI

TOKİ Başkanlığı yapmış olduğu basın açıklamasında, söz konusu toplu konut projesinin depremin ardından gerçekleştirilen 24 saatlik çalışmalar sonucu tamamlandığı bildirildi. 4 ay sonra tamamlanması beklenen ancak deprem sonrası hızlandırılan konut projesi kapsamında ayrıca depremzede vatandaşlara da ev verildi. Kurum bu konuya dair bilgilendirme açıklamasında şu ifadeleri yer aldı.

“Depremde can kaybı yaşayan ailelerin yanında olan ve yaraları sarmak için seferber olan TOKİ, Cumhuriyet Mahallesi’nde inşası tamamlanan 10 konutu, Bizmişen Mahallesi’nde de 5 konutu depremzedelere verdi.”

TOKİ Başkanlığı yapmış olduğu açıklamasında inşa edilen konutların depremden en ufak hasar almadıklarını, çatlak dahi oluşmadığını belirtti. Konutların hak sahiplerine güvenli bir şekilde teslim edildiği açıklandı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Elazığ’da depremzede ailelerine ev verildi” başlıklı haber www.emlak365.com sitesinde yayınlamıştır.

Düzenleyen: İnş. Müh. (stu) Büşra Kurt
e-posta: busra.beu10@gmail.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.