Ankara Büyükşehir Belediyesi, köyüne 100 metrekareye kadar olan büyüklükte ev yaptırmak isteyenlerden ruhsat ücreti almayacak bir tasarıyı meclise sunuyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Köyüne 100 metrekareye kadar ev yaptırmak isteyenlerden ücret almadan ruhsat vereceğiz” dedi. Köyünüze ev yapmanız halinde sizden ruhsat ücreti alınmayacak!

Ankara’nın dış ilçelerini ziyaret ederek buradaki muhtarlarla bir araya gelmeye başlayan Mansur Yavaş, ilk etapta Ankara’daki 17 ilçeyi ziyaret edeceğini açıkladı. İlk ziyaretini Beypazarı’na yapan Yavaş, “17 dış ilçeyi ziyaret edip yerinde dertlerini dinleyip, buradaki amirlerimizle, daire başkanlarımızla sizleri buluşturacağız. İki üç yıl içinde 17 ilçede hiçbir şekilde su, kanal, yol, kaldırım ve diğer eksikliklerin kalmasını istemiyorum” dedi.

Uygulama Projeleri Belediyeden!

Muhtarların sorunlarını dinleyen Yavaş, “Birçok kişi köyüne ev yapamıyor. 920 köye, 11 tip projeyi hazırladık. Eskiden 40 metrekare ev yapanlara ücretsiz ruhsat veriliyormuş. Biz bunu 100 metrekareye çıkaracağız. Meclis’te kabul edilirse köyde yaşayan vatandaş gidecek, istediği yere evini bir kuruş harcamadan yapacak. Elektrik, beton, demir projesi hazır geldiği için bunlara ayrıca para ödemeyeceksiniz” dedi.

Köyüne ev yaptırandan ruhsat ücreti alınmayacak olup inşaat için gerekli tüm uygulama projeleri de belediye tarafından sağlanacak. Bu proje ile kırsalda kalkınmanın biraz hızlanabileceği düşünülmektedir.

 

Köyüne ev yaptırana ücretsiz ruhsat müjdesi” başlıklı haber www.cumhuriyet.com.tr web sitesinde yayınlanmış olup haberin içeriği bu kaynaktan faydalanılarak hazırlanmıştır.

Yazar: İnş. Müh. Yüksel KAYA
e-posta: yuksel@insaport.com

 

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.