Sel ilçede ki köprüleri yıktı

Samsun Terme'de geçtiğimiz gün yaşanan sel felaketinin etkileri sürüyor.  İlçede yeni yapılan köprünün karaya bağlantı noktası insanlar üzerindeyken çöktü. Çökme sonucu 2 kişi yaralanırken, park halindeki hafif ticari araç da oluşan çukura düştü.

0
1001

 

Samsun Terme’de geçtiğimiz gün yaşanan sel felaketinin etkileri sürüyor.  İlçede yeni yapılan köprünün karaya bağlantı noktası insanlar üzerindeyken çöktü. Çökme sonucu 2 kişi yaralanırken, park halindeki hafif ticari araç da oluşan çukura düştü.

İlçede geçen hafta cuma ve cumartesi günü meydana gelen selin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. Daha önce sel sonucu 2 demir köprünün yıkıldığı ilçede, rögarlardan taşan sular, Çay, Yeni mahalle ve Pazaryeri mahalleleri ile sanayi sitesi bölgesinde sokakların su altında kalmasına yol açtı. İlçede yaklaşık 500 fındık işçisi sel ve heyelan riski bulunan alanlardan alınarak güvenli bölgelere tahliye edildiği bilgisi verilmişti.

Samsun Valisi Osman Kaymak,“Terme ilçe genelinde sel felaketi nedeniyle ilk belirlemelere göre 8 ev su altında kalmıştır. Söz konusu evlerde maddi hasar meydana gelmiştir. İlçemizdeki kırsal mahallelere bağlantı yolları büyük hasar gördüğünden dolayı ilçe merkezi ile 12 kırsal mahalleye kara yolu ile ulaşım irtibatı kesilmiştir. İlçe merkezinde 2 yaya köprüsü, Terme Çayı’nın su seviyesinin yükselmesi sonucu tamamen yıkılmıştır. 4 köprü de tedbir amaçlı yaya geçişi ve trafiğe kapatılmıştır. Terme Sanayi Bölgesi’nde aşırı yağış nedeniyle 8 iş yeri kullanılamaz hale gelmiştir. Köybucağı ve Çay Mahallelerinde geçici olarak elektrik kesintisi yapılmıştır. Arızaların giderilme çalışmaları devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Dün aldığımız bilgi doğrultusunda, yeni yapılan 3’üncü köprünün de karayla bağlantı noktasında çökme meydana geldi. Çökme sonucu köprüde yürümekte olan 2 vatandaş yaralanırken hafif ticari bir araç ise çukura düştü.

Yaşanan çökmede köprü bağlantı noktası ile akarsuyun çevre duvarının bir kısmı da yıkıldı. Olayda yaralanan 2 vatandaş, çöken yerden çıkartılarak hastaneye kaldırıldı. Park halindeki bir hafif ticari araç da çöken yerin içine düştü. Çukura düşen araç çıkartılarak, bölge trafiğe kapatıldı.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Yol bölgesini kapatmıştık ama maalesef insanlarımız şeridi açarak burayı trafikte kullanmışlar. Afet nedeniyle köprü başında büyük bir oyuk oluştu. 2 vatandaşımızı oyuktan kurtardık. Park halinde bir araç da oyuğun içine düştü. İnşallah can kaybı yaşanmaz.” dedi.

Sel ilçede ki köprüleri yıktı” başlıklı haber www.takvim.com.tr sitesinde yayınlamıştır.

Düzenleyen: İnş. Müh. (stu) Büşra Kurt
e-posta: busra.beu10@gmail.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.