Çevre ve Şehircilik Bakanlığı istihdamın yüzde 20’sini yeni mezunlara ayıracak

0
588

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, istihdam edilecek teknik personelin yüzde 20’sinin yeni mezun veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 3 yıl geçmiş gençlerden oluşacağını açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gençlere yönelik istihdam müjdesini sosyal medya hesabından duyurdu. Tweeti görmek için TIKLAYINIZ.

Kurum, yeni mezunların heyecanla, sabırsızlıkla beklediği bir haberi, müjdeyi paylaşmak istediğini söyledi ve sözlerine ekledi:

Bundan böyle, Bakanlığımız ve ilgili kuruluşlarımız olan, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, İller Bankası, TOKİ, Emlak Konut Genel Müdürlüğü ve Türkiye Emlak Katılım Bankasının, 30 büyükşehir, 51 il, 922 ilçe ve 397 belde belediyesinin, belediyelere bağlı yüzlerce idare ve birliklerin, yine belediyelerimizin sermayesinin yarısından fazlasına sahip oldukları şirketlerin yapacağı projelerde çalışacaksınız

Yüzde 20’si yeni mezun personel“Saydığım bu kurumların yapacağı tüm ihalelerde, istihdam edecekleri teknik personelin yüzde 20’si artık yeni mezun veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 3 yıl geçmiş gençlerimizden oluşacak” bilgisini veren Bakan Kurum, bu şartların bütün sözleşme tasarılarında ve ihale şartnamelerinde istisnasız bir şekilde yer alacağını söyledi.

GENELGE YAYINLANDI

Bakan Kurum, yeni mezun istihdamına yönelik çalışmaların olacağını twitter hesabından duyurmuştu. Çalışmaya ilişkin genelge metni merkez ve taşra teşkilatına, bağlı ve ilgili kuruluşlara ve 81 il valiliğine ulaştı.

Kaynak: TRT HABER

Düzenleyen: Enes Subaşı

Web Site: www.enessubasi.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.