Alman Planlama ve Mekânsal Araştırma Akademisi (Academy for Spatial Research and Planning), Lille Üniversitesi Coğrafi ve Bölgesel Planlama Bölümü (the Department of Geography and Regional Planning at the University of Lille) işbirliğiyle 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında uluslararası yaz okulu programı düzenlemektedir. Program güncel tartışmalar içerisinde geri planda kalan küçük ve orta ölçekli kentlere ve onların mekânsal planlama ve kalkınmadaki rolüne odaklanmaktadır.

Katılımcılardan, küçük ve orta büyüklükteki şehirleri yenilikçi bir perspektiften araştıran kavramsal ve metodolojik konuları tartışmaları, şehirler ve bölgeler arasındaki ilişkilere, bunların kentsel ve bölgesel kalkınma üzerindeki etkilerine ve mekansal planlama ve kalkınma stratejilerinin sonuçlarına / etkilerine odaklanmaları beklenmektedir.

KATILIMCILAR

Yaz okulu çalışması disiplinler arası bir yaklaşımla ele alınmaktadır. Program coğrafya, kent ve Avrupa çalışmaları, siyasal bilimler, sosyoloji, mekânsal planlama ve kamu yönetimi alanlarıyla ilgilenen doktora öğrencilerine açıktır.

BAŞVURU

Başvuru için motivasyon mektubu, özgeçmiş ve küçük ve orta ölçekli kentler konusunda odaklanacağınız projenin kısa bir açıklaması istenmektedir. Son başvuru tarihi 8 Nisan 2018.

Daha fazla bilgi için tıklayınız

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.