Pazar, Aralık 15, 2019
Ana Sayfa Etiketler İNŞAPORT

Etiket: İNŞAPORT

İstanbul’da İki Baraj Kurudu

İstanbul’un İki Barajı Kullanım Dışı Kaldı İstanbul'da yağışsız geçen ayların ardından barajlardaki su seviyesi alarm verirken, iki baraj su yokluğu nedeniyle kullanım dışı kaldı. Doluluk...

İnşaat demir fiyatlarında düşüş!

İnşaat demiri fiyatları birkaç gündür sabit kalırken dün itibari ile demir fiyatlarında indirim oldu. ABD ile yapılan anlaşma ile dolar geriledi ve  inşaat demiri fiyatlarını da etkiledi. Demir fiyatlarında bir miktar düşüş oldu. Günlük olarak yayınladığımız inşaat demiri fiyatlarını sitemizde bulabilirsiniz.

2119’da oteller böyle olacak!

Hilton EMEA Başkanı Simon Vincent, Hilton’un 100’üncü yıldönümünde yayınladığı 2119 Otel Raporunda “teknoloji merkezli bir dünyada artan insan etkileşiminin önemini vurguladığını” söyledi.

Kirazlı’da ‘Su ve Vicdan Nöbeti’!

Çanakkale’de 'Su ve Vicdan Nöbeti' devam ediyor.Merkeze bağlı Kirazlı Köyü Balaban mevkinde altın madeni projesi kapsamında yapılan ağaç katliamına yönelik başlatılan 'Su ve Vicdan Nöbeti' ne destek gün geçtikçe artmaktadır.

Modern Mühendislik Felsefesi ve Etik

Modern mühendislik eğitim felsefesi; insan ilişkilerinde becerikli ve teknik konularda yeterli insan yetiştirmek üzerine kurulmuştur.

Dünyanın En İlginç Otoyolu: Hanshin Otoyolu

Hanshin Expressway (Osaka,Kobe ve Kyoto) Japonya’yı çevreleyen 1962 yılında yapılan, 239.3 km uzunluğunda bir otoyol ağıdır. Gate Tower Gökdelen içerisinden geçerek diğer otoyollarından ayrışır.

İnşaat Mühendisliği için 2025 Vizyonu

İnşaat Mühendisliği için 2025 vizyonu toplumun kendisine emaneti olan sürdürülebilir bir dünya yaratmak ve küresel yaşam kalitesini yükseltmek amaçları için etik kuralları ışığında, işbirliğini gözeterek ve etkin bir biçimde aşağıda belirtilen bir üstat olarak faaliyette bulunmalıdır.

İnşaat Sektöründe Geri Dönüşüm

Bir çok alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de küresel ısınma ile birlikte geri dönüşüm önem kazanmaya başladı. Peki inşaat sektöründe geri dönüşüm olur mu? Olur ise ne kadar olur gelin bunları bu yazımızda birlikte inceleyelim.

Yeni bir meslek tıp mühendisliği

Tıp mühendisliği nedir; Ülkemizde sağlık sektöründe cihaz ve tıbbi malzemelerin tasarlanması, gelişim ve üretilmesi gibi alanlarda önemli bir eksikliği vardır. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde, diyaliz...

İş Sağlığı ve Güvenliği açısından Şantiye Şeflerinin Sorumlulukları

Şantiye şefi bilindiği üzere şantiyeyi yöneten kişidir. Şantiye Şeflerinin Sorumlulukları arasında; İnşaat faaliyetlerini müteahhit adına yürütmek, personelin ya da taşeronun sevk ve idaresini sağlamak,...