Elon Musk’tan İnşaat Sektöründe Devrim Yaratacak Açıklama!!!

Elon Musk, dev boyutta legolar tasarlayacağını açıkladı. Bunu yeni geliştirdikleri tuğlalar ile yapmayı planlayan Elon Musk, söz konusu tuğlaların süper sağlam ve çok hafif olacağını söyledi.

0
755
yazı üstü

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon yine ilginç bir proje ile gündemde. Ünlü girişimcinin yeni amacı ‘Lego’yu andıran yapı malzemesi ile inşaat sektörünü kökünden değiştirmek.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk kuşkusuz teknoloji dünyasının özellikle son yıllarda en çok konuştuğu isim. Musk’ın bu popüleritesinin arkasında yatan ana neden ise ilginç projeleri.

Musk’ı gündeme taşıyan yeni projesi ise pek çoğumuzun çocukluğumuzdan hatırladığı ‘Lego’la ile ilgili. Dev boyutta Lego’lar tasarlayacağını açıklayan Musk, bunların inşaat sektöründe kullanılabileceğini duyurdu.

TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTI

Musk’ın kişisel Twitter hesabından takipçileri ile paylaştığı bilgilere göre söz konusu tuğlalar süper sağlam olmakla beraber çok da ağır olmayacak.

Birbirlerine kolaylıkla ve kusursuz bir şekilde monte edilebilen bu yeni tuğlalar ile 1 günde bir müstakil evin inşa edilebileceği iddia ediliyor.

Yeni sıkıcı şirket malları yakında geliyor. Lifesize LEGO-gibi heykeller ve binalar oluşturmak için kullanabileceğiniz tünel kayadan yapılmış tuğla gibi kilitlenir. Kaliforniya sismik yükler için derecelendirilmiştir, çok güçlü, ama ortasında sıkılmış, bir uçak kanadı Spar gibi, çok ağır değil.

Geçtiğimiz aylarda The Boring Company isimli şirketine fon sağlamak için alev silahı satışına başlayan Musk, sadece 100 saatte 20 bin adet alev silahı satarak 10 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmıştı.

 

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.