YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “2018-2019 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni”nde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Bireysel Ödül” kategorilerinde:

 • Sosyal ve Beşeri Bilimler Kategorisinde; Ankara Üniversitesinde, “Ölçme ve Değerlendirme” alanında yaptıkları doktora teziyle Dr. Selma Şenel ve tez danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Kutlu,
 • Fen ve Mühendislik Bilimleri Kategorisinde; Koç Üniversitesinde, “Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği” alanında yaptıkları doktora teziyle Dr. Seyhan Uçar ve tez danışmanı Doç. Dr. Öznur Özkasap,
 • Sağlık Bilimleri Kategorisinde; Uludağ Üniversitesinde, “Tıbbi Biyoloji” alanında yaptıkları doktora teziyle Dr. Gamze Güney Eskiler ve tez danışmanı Prof. Dr. Gülşah Çeçener ödül almaya hak kazandılar.

   

  Kurumsal Ödül” kategorilerinde:

 • Topluma Hizmet Ödülü; “Sosyo-Ekonomik Düzeyi Düşük Ailelerin Özel Yetenekli Çocuklarının Bilim ve Zeka Oyunları ile Erken Yaşta Tespiti” başlıklı başvurusu ile “İstanbul Medeniyet Üniversitesi”
 • Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülü, “Hatay İlinde İpekböceği Yetiştiriciliği, İpek Dokumacılığı ve Sürdürülebilirlik Önerileri” başlıklı başvurusu ile “Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi”.
 • Üniversite-Sanayi İşbirliği Ödülü, “Yakıt Pili ve Hidrojen Teknolojileri” başlıklı başvurusu ile “Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi
 • Uluslararası İşbirliği Ödülü ise, “İstanbul Teknik Üniversitesi-Boeing Havacılık ve Uzay Teknolojileri için Yenilikçi Uygulama ve Araştırma İşbirliği” başlıklı başvurusu ile “İstanbul Teknik Üniversitesi”ödül aldılar.

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.yok.gov.tr/web/odul/odul-alanlar

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.