İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi tarafından 6 Aralık 2018 Perşembe günü saat 19.00’da “5D İnşaat Proje ve Maliyet Yönetimi ERP Sistemi” semineri Mimar Ahmet AVİNAL sunacaktır. Seminerin İçeriği;

 – İnşaat Proje Yönetiminde BIM + ERP + PRIMAVERA entegrasyonunun uygulama örnekleri

 – İnşaat Proje Yönetimi üniversitelerde niçin ayrı bir lisans programı olarak yer almalıdır?

Seminer Yeri: İMO KKM Rüştü Özal Salonu (Adres: Necatibey Cad. No:57 Kızılay / ANKARA)

Seminer ücretsiz olup tüm üyelerimiz davetlidir.Mimar Ahmet AVİNAL Kimdir?

1972 yılında ODTÜ Mimarlık fakültesinden mezun olmuştur. 1972-75 Kamu sektöründe kontrollük görevlerinde, 1975-83 İnşaat firmalarında proje müdürü olarak, 1983-87 A grubu karneye sahip İnşaat müteahhidi, 1987-91 İnşaat sektöründe profesyonel yönetici olarak çalışmıştır.

1991 senesinde Avinal Yazılım – Danışmanlık LTD. şirketini kurarak “İnşaat Yönetim” konusunda yazılımlar geliştirmeye ve aynı zamanda İnşaat Yönetim Danışmanlık – Müşavirlik hizmetleri vermeye başlamıştır.

2001-2005 Arası İstanbul Kültür Üniversitesinde, 2008-2010 ve 2018 Yıldız Teknik Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak Yüksek lisansta ve İnşaat Fakültesi son sınıflarda “İnşaat Yönetim” ile ilgili bazı dersleri yürütmüştür. Planlama içeriğinde İTÜ “İnşaat Yönetim” MBA Programında da (2002-2003) ders vermiştir. “İnşaat Proje Yönetiminde ERP” konusunda 9 ayrı Üniversitede çeşitli zamanlarda seminerler vermiştir. ERP, Planlama, Ölçme değerlendirme gibi konularda Uluslararası İnşaat Yönetim konferanslarında sunduğu 6 bildiri bulunmaktadır.

Profesyonel hayatında; “AVİNAL Proje Yönetim Ofisi” firması bünyesinde, yatırımcı ve müteahhit firmalara “Teknik Ofis Taşeronluğu” hizmetini vermektedir. 2019 yılında “İnşaat Proje Yönetim Akademisi”ni hayata geçirmeyi planlamaktadır.ERP Sistemi Nedir?

Kurumsal Kaynak Planlama, (Enterprise Resource Planning) olan ERP, bir işletmenin tüm bölüm ve noktalarındaki faaliyetlerini idare etmelerine yardımcı olan, çoklu-modül uygulamalı yazılım ile desteklenen, kurumsal yönetim planlama ifade eden bir endüstri terimidir.

ERP Sistemlerinin amacı işletmedeki tüm faaliyetleri birbiri ile entegrasyon içerisinde yönetmektir. ERP Sistemi olmayan yönetimlerde inşaat verileri belki kayıt altındadır; ama ulaşmak, toparlamak, raporlamak ve durumu görmek nerede ise imkansızdır. ERP Sistemi olan yönetimlerde ise; tüm şantiyeler ve veriler kontrolünüzde olup size dizüstü bilgisayarınız uzaklığındadır.

ERP Sistemlerinde;

 – Bir bilginin bir defa girilmesi, gerektiğinde paylaşılması ve tutarlı olması sağlanabilmekte,

 – Firma hedefleri doğrultusunda mevcut iş süreçlerinde iyileştirmeler ve değişiklikler yapılabilmekte,

 – Tüm süreçlerin entegre olarak çalıştığı bir Bilgi Sistemine sahip olunabilmekte,

 – Hızlı, hatasız, minimum maliyetle operasyonlar kaydedilebilmekte,

 – Doğru, tutarlı, gerçek zamanlı, istendiğinde detaylı, istendiğinde konsolide ve standart bilgiler içeren operasyonel ve analitik raporlar hazırlanabilmekte, firma’da hedeflenen olası diğer projeler için altyapı oluşturulabilmektedir.

 

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.