Devletin arsasını vatandaş kiralayabilecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ekonomiye katkı sağlayacak yeni modeli devreye sokmaya hazırlanıyor. Uygulamayla, devletin çok büyük arazileri vatandaşlara kiralanabilecek.

0
792
yazı üstü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve hayvancılığa yönelik müjdeyi verdi. Devletin çok büyük arazilerin üzerinde olmaması gerektiğini vurgulayan Pakdemir, devletin verimli topraklarını kiralama yöntemi ile vatandaşa verileceğini söyledi.

Pakdemirli, “Devletin çok mümbit (verimli) toprakları var. Bunları ilerleyen dönemde kiralamaya açmak istiyoruz. Burada işte kooperatifleşmenin önemi ortaya çıkıyor. Tek kişinin, üç-beş kişinin yetmeyeceği güçlerde bu kiralamaları yapıp çok büyük arazilerde, ölçek ekonomisine uygun tarımı, hayvancılığı yapma imkanımız olacak” açıklamasında bulundu.

Yeni Şafak Gazetesi’nde yer alan habere göre Pakdemirli, devletin çok büyük arazilerin üzerinde “olmaması gerektiğini” de söyledi. Yeni Bakan “Güzel bir kira kontratı yapacağız. İyi kontratların üzerinde bunların halkımızla buluşmasını sağlayacağız. Hem üreticilerimize bir kazanç kapısı imkanı olacak hem de tüketici yerli ürünlerden dolayı gıda enflasyonun bir nebze de daha kurtulmuş olacak” dedi.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.