MEB tarafından verilen "Emlak Danışmanlığı" sertifikası ile emlak firmalarında, gayrimenkul geliştirme ve değerleme şirketlerinde çalışan sayısını arttırmaya yönelik, internet üzerinden Uzaktan Eğitim başlatılıyor. Öğretim programında Kadastro, Ekspertiz ve Şehir Planlama gibi derslerin düzenlendiği öğrenildi.

0
2038

Birleşmiş Emlakçılar AŞ, sertifikalı emlak danışmanı olmak isteyen ama kursa gitmeye zaman ve imkan bulamayanlar için geliştirdiği internet üzerinden eğitimlerine bir yenisini daha ekliyor. www.onlineemlakkursu.com üzerinden kayıt yaptırarak, 9 Nisan 2018 tarihinde başlayacak kurslara devam edenler, kurs sonunda MEB onaylı emlak danışmanı sertifikasını alarak geniş bir iş imkanına sahip oluyor.

Türkiye’de ilk online bilgi bankasını hayata geçiren Birleşmiş Emlakçılar AŞ, emlak danışmanı olmak isteyenlere yönelik eğitimleri ile de sektörün standartlarını yükseltiyor. Birleşmiş Emlakçılar AŞ iştiraki Özel Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kursu, kursa gitme imkanı olmayanlara yönelik internet tabanlı eğitimleri ile emlak danışmanlığı ve konut finansmanı konusunda emlak danışmanı adaylarını yetiştiriyor.

Kursiyerlere geniş iş imkanları bulunuyor

Yeni dönemi 9 Nisan 2018 tarihinde başlayacak kursların sonunda kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika sahibi olabiliyor. Sertifika sahibi olan emlak danışmanları,  emlak firmalarında, gayrimenkul geliştirme ve değerleme şirketlerinde, leasing, factoring kurumları ve sigorta şirketlerinde iş bulabileceği gibi, emlak sektöründe kendi ofislerini açtıkları takdirde, müşterilerine daha kapsamlı hizmet verme imkanına sahip olabilecekler.

Özel Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kurslarında uygulanacak program ile kursiyerlerin, gerçek ve tüzel kişilere, üretilmiş gayrimenkullerin alımı, satımı, kiralanması, kiraya verilmesi, parselasyon yapılması, hukuki prosedürün yerine getirilmesi, imar, ekspertizlik ve şehir plancılığı faaliyetlerinin yürütülmesi için nitelikli bir emlak danışmanı olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. Altı hafta sürecek olan kurslar haftada 20 saat olmak üzere toplam 120 saat üzerinden düzenleniyor. Bu kursların en büyük avantajı; tamamen internet üzerinden Uzaktan Eğitim şeklinde olması.

1996 yılından bu yana yüzlerce profesyoneli sektöre kazandıran kurslarda öğretim programı ders ders başlığına göre düzenleniyor:

  • Pazarlama
  • Halkla İlişkiler ve İletişim
  • Tapu Sicili
  • Kadastro
  • Hukuk
  • Emlak Danışmanlığı, Ekspertiz ve Şehir Planlama

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.