XII. İSTANBUL ULUSLARARASI MİMARLIK VE KENT FİLMLERİ FESTİVALİ 20 – 27 Ekim 2018

Mimarlar Odası “İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali” organizasyonunu 20-27 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenliyor.

0
68
- Advertisement -

Mimarlar Odası “İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali” organizasyonunu 20-27 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenliyor. Festival ile “mimarlık ve kent” odağında üretilmiş filmleri desteklemeyi, yeni yapımları özendirmeyi, beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı amaçlanmaktadır.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nce gerçekleştirilen “Mimarlık ve Kent Şenliği” etkinlikleri kapsamında; Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Eski Başkanı Mimar Sami Yılmaztürk’ün anısına, ulusal kategoriden olmak üzere bir filme “Sami Yılmaztürk Özel Ödülü” verilecektir.

Festival kapsamında, belgesel ve animasyon türündeki filmlere yer verilmektedir. Yurtiçinden ve yurtdışından yarışmaya katılarak ön elemeyi geçmiş olan filmler, seyirci ile buluşturacak olan festival, ayrıca festival konusuyla ilgili olarak, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından katılımcılar arasında düşünce alışverişlerinin sağlanabilmesi için çeşitli söyleşi ve etkinlikler de düzenlemeyi hadeflemektedirler.

Haberin kaynağı için:

http://www.mimarist.org/xii-istanbul-uluslararasi-mimarlik-ve-kent-filmleri-festivali/

http://www.archfilmfest.org/

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.