Pamukkale travertenleri tekrardan beyaza büründü!

Doğa kendini yeniliyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve 19 Mart'tan bu yana korona virüs tedbirleri kapsamında ziyaretçi alınmayan Pamukkale, uzun süredir kapalı kalması nedeniyle bembeyaz olan görüntüsüyle dikkat çekiyor.

0
475

Doğa kendini yeniliyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve 19 Mart’tan bu yana korona virüs tedbirleri kapsamında ziyaretçi alınmayan Pamukkale, uzun süredir kapalı kalması nedeniyle bembeyaz olan görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Ziyaretlerin 1 ay durmasıyla Pamukkale travertenler tekrardan beyazladı

Geçtiğimiz 2019 yılında 2 milyon 580 bini aşkın turist sayısıyla rekor kıran Pamukkale, 2020 yılına ise kötü başladı. Girişlerin yaklaşık 1 aydır durduğu Pamukkale, uzun süredir kapalı kalmasından nedeniyle daha beyaz görüntüsüyle dikkat çekti. Eşsiz güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan Pamukkale’nin bu hali, drone ile havadan görüntülendi.

Beyaz hali tekrardan ortayı çıktı

Pamukkale’nin çevresinde yürüyüş yapıp fotoğraf çeken Serkan Urgancı, “Buraya yıllardır gelirim. Daha önce hiç bu şekilde görmemiştim. Şu an hiç kimse yok. Beyaz hali de ortaya çıkmış. Doğa insan olmadığında kendisini toparlayabiliyor. Çiçekler açmış, bu hali benim hoşuma gitti. Kuş, kaz ve ördek sesleri duyulabiliyor. Bu insanlığa ders olmalı. Doğayı ve tabiatı koruyabilmeliyiz” dedi.

Beyaz cennet ıssız bir hal aldı

Türkiye’nin en önemli turizm alanlarından Pamukkale’de korona virüs salgını nedeniyle sessizlik hakim oldu. Dünyanın dört bir yanından turisti ağırlayan Pamukkale, salgın hastalık nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 19 Mart tarihinde ziyaretçi girişine kapatıldı. Kararın ardından hiç olmadığı kadar boş bir görüntüye bürünen ‘Beyaz cennet’ ıssız bir hal aldı.

 

Kaynak: Pamukkale traventerleri yasak sonrası beyaza büründü: Doğa kendini topluyor!‘ başlıklı haber 18.04.2020 tarihinde YENİÇAĞ haber sitesinde yayınlanmıştır.

Düzenleyen: İnş. Müh. Tarık AMİL

e-posta: tarik_amil12@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.