2009 yılından bu yana şimdiye kadar düzenlenen inşaatta kalite zirvelerinde konularında uzman toplam 202 konuşmacı, 3923 katılımcı yer aldığı konferanslarda Bakanlar, yönetim kurulu başkanları, uluslararası ödüllü mimarlar, mühendisler, yerli-yabancı çok uluslu şirketlerin başarılı ve deneyimli yöneticileri ile akademisyenlerden oluşan geniş konuşmacı kadrosu yer aldı. Zirvelerde, görüş ve deneyimler masaya yatırılarak Türkiye inşaat sektörünün gelecek projeksiyonu çizildi.
9. kez düzenlenecek Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi hakkında açıklama yapan Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan; ” Güncelde maliyet, hız ve kârlılık kavramları; marka, teknoloji, inovasyon, lojistik, AR-GE ve insan unsuru önemli parametreler verimliliğin temel taşları olup bir araya gelerek etkin bir rekabet ortamı oluşturuyor. İnşaat malzemelerinin kalite açısından dünya çapında bilinir ve güvenilir bir konumda olması da ülkemiz üreticisini global ticarette emin adımlarla ilerlemesini sağlıyor. Batı standartlarıyla üretip Doğu fiyatları ile rekabet etmeye çalışan sektör üyeleri ticari kapasitesini artırmak zorunda.
2018’de yüzde 7,1 artarak 168,1 milyar dolara yükselen ihracat rakamları yavaşlayan ekonomiye ana destek oldu. 2017 yılından bu yana devam eden Ticaret Savaşları, İngiltere ve AB tarafında yaşanan Brexit belirsizliği, Orta Doğu’da süregelen krizler, Çin ekonomisindeki yavaşlama gibi önemli gelişmeler 2019 yılında küresel ticarette bir daralma olasılığının sinyallerini veriyordu.
“İnşaat malzemeleri sanayisi” Türkiye’nin toplam ihracatına en büyük katkılardan birini gerçekleştirmektedir. Günümüz rekabet ortamında sektörel trendlere uyum sağlayabilenler, varlıklarını geleceğe taşıyabilirler. İnşaat malzemesi sanayicileri olarak bu bağlamda Türkiye markasıyla öne çıkıp, çok daha güçlü ve talep edilir konuma gelmek en büyük hedefimizdir.
Hedeflerimizi belirlemek, paylaşmak, hayata geçirmek için zirvemizin temasını “Rekabetin Şifreleri: Sınırsız Ticaret” olarak belirledik. Paydaşlarımıza en yüksek katma değeri sağlamak, rekabet ortamında doğru stratejileri belirleyip sağlıklı bir ekonomik büyümenin yollarına ışık tutmak adına 5 Kasım 2019’da Swissotel The Bosphorus İstanbul’da buluşmak dileğiyle…
” diye belirtmiştir.

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi programı için TIKLAYINIZ

Bu haber https://insaatzirve.com/zirve-2019/ adresinde duyuru olarak yayınlanmıştır. Haberi yeniden düzenleyen İnşaat Mühendisi Gülcan Ay gulcanbrg@gmail.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.