Ankara Gölbaşı Kentsel Dönüşüm Alanları Resmi Gazetede İlan Edildi

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak belirlenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

0
1053
yazı üstü

Buna göre, Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Koparan ve Tulumtaş Mahalleleri Etabı kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.

Bu karar doğrultusunda kentsel dönüşüm ve gelişim projesi içinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

 

19/02/2018 TARİHLİ VE 2018/11469 SAYILI KARARNAMENİN EKİ

KARAR

Madde 1 – (1) Ankara ili, Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, Koparan ve Tulumtaş Mahalleleri Etabı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilmiştir.

(2) Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyeye devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz.

Madde 2 – Bu karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3 – Bu karar hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.