Elon Musk The Boring Company Çin’i açacağını açıkladı. Elon Musk, 29 Ağustos – 31 Ağustos tarihleri arasında Şangay’da düzenlenecek Dünya Yapay Zeka Konferansı için gideceği Çin’de şirketin şubesini açacağını açıkladı. The Boring Company geçen yıl California’daki SpaceX karargahında ilk test tünelini açtı ve Las Vegas’ta bir tünel inşa etmeyi planlıyor. Elon Musk şimdi tünel yapım işini Çin’e götürmek istiyor.

Elon Musk 28 Haziran 1971 de Güney Afrika’da doğmuş Amerikalı bir girişimcidir. ABD’de Fizik ve Ekonomi eğitimlerinin almıştır. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın icra kurulu başkanı olan ilk önemli yatırımcılardan birisidir. İnternetin gücünü farkederek Paypal ve ebay üzerinde çalışmıştır. 2002 yılında uzay roketleri üzerinde çalışabilmek için Space Exploration Technologies (SpaceX) şirketini kuran Elon Musk’ın Falcon, Falcon Heavy ve Dragon uzay araçlarının tasarımında imzası vardır.
Elon Musk 2016 yılında altyapı ve tünel inşaat şirketi The Boring Company’i kurdu. Musk’ın Los Angeles trafiğine çözüm üretebilmek için kurduğu şirketi yer altı tünelleri ile sıkışan trafiği rahatlatmaya çalışıyor.

Elon Musk’ın çözümü, otomatik araçların hedeflerine ulaşmak için yüksek hızlarda seyahat edebilecekleri yeraltı ağları inşa etmektir. İlk test tüneli, 2018 yılında Kaliforniya’da Hawthorne’da bulunan Musk’taki SpaceX’in merkezi altında kuruldu. Mayıs ayında, The Boring Company, insanları şehrin kongre merkezine taşımak için Las Vegas’ta bir tünel ağı kurmak için 47 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştı.

Bu haber www.cnet.com adresinde Oscar Gonzales tarafından yayınlanmıştır. Düzenleyen İnşaat Mühendisi Gülcan Ay gulcanbrg@gmail.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.