İnşaat Sektörünün merakla beklediği tasfiye kararnamesinin de içinde olduğu “Vergi Kanunları İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” (Torba yasa) 18 Ocak 2019 tarih ve 30659 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

9) Nitelikli projeler için belediyelere yardım ödeneğini verilecek

5779 sayılı İl Özel İdarelerine ve Belediyelere Genel Bütçe Vergi Gelirlerinden Pay Verilmesi Hakkında Kanunun “Denkleştirme ödeneği” başlığı “Denkleştirme ödeneği ve belediyelere yardım ödeneği” şeklinde değiştirilerek 6 ncı maddenin birinci fıkrasından sonra gelmek üzere, “Belediyelerin ihtiyaç duyduğu yatırım nitelikli projelerin gerçekleştirilmesi amacıyla Strateji ve Bütçe Başkanlığı bütçesine konulan belediyelere yardım ödeneğini, belediyelerin talebi üzerine kullandırmaya Cumhurbaşkanı yetkilidir.” fıkrası eklenmiştir.

“Yapılan bu düzenleme ile belediyelerin yatırım nitelikli projeleri desteklenecek. Ayrıca düzenlemenin Cumhurbaşkanlığı sistemine uyum sağlanması olarak yorumlanmış olup bu uygulamanın sonuçlarının izlenmesi sektör adına faydalı olacaktır.”

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.