İnşaat Sektörünün merakla beklediği tasfiye kararnamesinin de içinde olduğu “Vergi Kanunları İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” (Torba yasa) 18 Ocak 2019 tarih ve 30659 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

8) Türk Reasürans Anonim Şirketi kuruldu

Yurt içi reasürans kapasitesini artırmak ve ülke genelinde teminat verilemeyen veya teminat verilmesinde güçlükler bulunan çeşitli riskler sonucu meydana gelebilecek maddi ve bedeni zararların karşılanabilmesini teminen sigorta ve reasürans teminatı sağlamak amacıyla 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa “Ek Madde 4” ile sermayesi Hazine ve Maliye Bakanlığına ait Türk Reasürans Anonim Şirketi kurulmuştur. Şirket üç ay içinde yapılacak ilk genel kurulun onayı ile yürürlüğe girecek olup Türk Ticaret Kanununa ve özel hukuk hükümlerine tabi olacaktır.

“İnşaat sektörünün önemli sorunlarından biri de yeterli derinliği olmayan sigorta sistemimizdir. Tamamlama sigortaları, risk sigortaları ve teminat sigortaları için bankacılık sektörü de sisteme dahil edilerek mali piyasalar derinleştirilmelidir.”

Reasürans: Sigorta edilmiş riskin, belli bir kısmının veya tamamının yeniden sigorta edilmesidir.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.