İnşaatta Türk Amerikan Ortaklığı fırsatı doğdu. Ortak arayışındaki Türk İnşaat Şirketlerinin dikkatine..! Amerika da sizi arıyor!

İnşaatta Türk Amerikan Ortaklığı fırsatı doğdu. Amerika’da faaliyet gösteren inşaat şirketleri ofis, otel ve konut projeleri için Türkiye’den ortaklar arıyor.Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sistemi ile ABD’nin gelişen bölgelerinde projeler üretilecek.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ sistemiyle hayata geçirilecek gayrimenkul projelerine dünyanın farklı ülkelerinden yabancı yatırımcılar 500 bin dolarlık bir sermayeyle 5 yıl geçici ortak ediliyor. 5 yıl sonunda verilen bu 500 bin dolar yıllık yüzde 15 getirisiyle birlikte yatırımcıya iade ediliyor. Bu zamana kadar yurt dışından Amerika’ya 500 milyon dolarlık yabancı yatırımcı çeken yeni otel projeleri Hotel Melby’ye Türk ortaklar bulmak için Türkiye’ye geldi.

Oturma hakkı sağlıyor

Hilton’un işleteceği bu otelle Türk yatırımcılara Florida’da yüksek getirili yatırım fırsatı sunduklarını söyleyen Lively, “Ortaklarımıza 5 yılda 2 katı gelir vadediyoruz. 2019’un ilk çeyreğinde başlayacak ve 2020’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanacak otel projemize en az 100 bin USD yatırım yapanlar yıllık yüzde 15 gelir elde ediyor” açıklamasında bulundu. Lively 500 bin dolar yatırıp EB-5 vizesine başvuranlara ise Amerika’da daimi oturma hakkı sağlıyor.

Çinlilerin yerini Türkler alabilir

ABD Göçmenlik Bürosu, ülkelerine 500 bin dolarlık yatırım yapan ve en az 10 kişiye istihdam sağlayan kişilere EB-5 Vizesi veriyor. EB-5 Visa programı kapsamında yatırım yapan kişiler, eşleri ve 21 yaşın altındaki çocuklarıyla ABD’de devamlı yaşama ve çalışma iznine, 5 sene sonra da ABD vatandaşı olabiliyor. Geliri hızla ortan Çin ABD’de gayrimenkul yatırım ortaklığı işine en çok başvuran ülkeler arasında. Ancak, Çinlilerin vize kontenjanı dolunca Amerikalı gayrimenkulcüler şu sıralar Endonezya, Türkiye gibi gelir düzeyi artan yatırımcı bulmanın peşinde.

2 milyar dolarlık pazar

Amerika’da yaşamak, çalışmak ve çocuklarını okula göndermek isteyen aileler için ciddi avantajlı bir yatırım olanağı sunan EB-5 Yatırım Programı, 1990 yılından bu yana ABD’de uygulanıyor. Ancak ABD’de yaşanan mortgage krizi sonrasında bankalardan gayrimenkul yatırımı için finans bulmakta zorlanan firmalar, yurtdışından kaynak arayışına girince bu sistem bir hayli hareketlendi. 2018’in ilk yarısında A.B.D. ticari gayrimenkul piyasasına yabancı sermaye akışı önceki yıla göre yüzde 29 artarak 23 milyar dolardan 29.7 milyar dolara yükseldi. Bunun 2 milyar doları EB-5 vizesi programı kapsamında.

İşte  bu ortaklıklardan bazıları;

İnanlar İnşaat – 32 Group (ABD)
Terrace Tema, Terrace Feri, Terrace Lido, Terrace Fulya, Terrace Bahçe gibi projelere imza atan İnanlar İnşaat’m da bir yabancı ortağı var. 50 yıllık geçmişi olan İnanlar İnşaat’m yabancı ortağı ABD’den. New York merkezli 32 Group ile işbirliği yapan İnanlar İnşaat, geçtiğimiz yıllarda ‘32 Group İnanlar Habitats Development’ adıyla da bir inşaat şirketi kurdu. ABD’li şirketin sahibi ise sık sık Türkiye’ye gelen İran asıllı bir işadamı. İnanların ortaklık yaptığı İran doğumlu işadamı, Portekiz futbol kulübü Beira-Mar’m yeni, İsviçreli futbol takımı Servette’nin ise eski sahibi Majid Pishyar.

Keleşoğlu İnşaat – 32 Group (ABD)                                                                          ABD’li 32 Group Türkiye’de bir firmaya daha ortak. Koru Florya, Auto-pia, Capacity AVM, Flyinn AVM, Metro-port, Pelican AVM, Luxist, Historia AVM gibi projelere adını yazdıran Keleşoğlu İnşaat, ABD’li firmayla ‘32 Group Keleşoğlu İnşaat Turizm’ adında ortak bir şirket kurdu.

Türk-Amerikan Ortaklığı başlıklı haber www.insaatderyası.com ve www.myfikirler.org sitesinde yayınlanmıştır

Düzenleyen : İnş.Müh. Hazal Çebi                                                                                    e-posta:cebiihazall@gmail.com

Etiketler : abd inşaat sektörü, abd inşaat, abd gayrimenkul yatırımı, İnşaatta Türk Amerikan Ortaklığı
Kaynak: ABD’li İnşaat Şirketleri Türk Ortaklar Arıyor

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.