Ukrayna Türk Akımı ve Kuzey Akım-2 Projelerini Eleştirdi

Ukrayna parlamentosu Rada’da Dışişleri Komitesi Başkanı Anna Gopko tarafından yaptığı açıklama ile hayata geçirilmekte olan Türk Akımı ve Kuzey Akım-2 projelerinin Ukrayna’yı Rus doğal gazının transitinden mahrum bırakacağını belirterek eleştirdi.

0
683
-Article Top-
- Advertisement -

Gopko, parlamento televizyonuna açıklamasında, Türk Akımı ve Kuzey Akım-2 doğal gaz boru hattı projelerinin hayata geçirilmesi durumunda “Ukrayna borusunun artık kimseye lazım olmayacağını ve Ukrayna’nın kirasız kalacağını” söyledi.

Ukraynalı vekil, “Türk Akımı’nı durdurmak mümkün değil, bu proje bizden yılda yaklaşık 30-40 milyar metreküp alacak. Eğer Türk Akımı bu kadar alıyorsa bizim elimizde 50 milyar kalıyor, yani tam da Kuzey Akım-2’nin kapasitesi kadar” diye kaydetti.

Almanya’yı, Kuzey Akım-2’ye katılarak Kiev’in çıkarlarını görmezden gelme ve sadece kendi ekonomik çıkarlarını düşünmekle suçlayan Gopko, “Bizden bu konuya sakin yaklaşmamızı istediler. Bu yüzden Kuzey Akım-2 konusunda Ukrayna’nın kabul edebileceği tek uzlaşı, bu projenin tamamen yasaklanması ve yapımın engellenmesi” ifadelerini.

Gopko, Kuzey Akım-2’nin Ukrayna için ekonomik açıdan zararlı proje olduğunu vurguladı.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

KaynakSputnik
Önceki İçerikKüresel ekonominin yeni baş ağrısı İtalya
Sonraki İçerikAnkara’da Vinç Yola Devrildi!
İnş. Müh. İsmail Enes ERDEĞER
1989 yılında Ankara'da doğdu. 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Teknolojisi bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu ilk yıl Ankara'da mimarlık ve mühendislik hizmetleri veren bir firmada 2 yıl görev aldı. 2016 yılında Dikey Geçiş Sınavı ile hak kazandığı Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitimini alırken aynı zamanda Isparta'da mimarlık ve mühendislik hizmetleri veren firmalarda görev aldı. Aynı zamanda AÖF İktisat Fakültesi son sınıfta öğrenciliğini sürdürmektedir. Mezun olduktan sonra Isparta'da İnşaat Mühendisi olarak bir firmada görev aldı. Vatani görevini Jandarma İstihkam İnşaat Grup Komutanlığın’da İnşaat Mühendisi olarak yüksek güvenlikli kalekol statik projelerini yeni yönetmelik ve şartlara göre tekrar çizerek, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay' da Kalekol inşaatlarına başlanılmasında katkı sağladı. Şuan Türk Akımı projesinde görev almakta ve insaport.com'da yazar editör olarak görev almaktadır. Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ismailenes Twitter: https://mobile.twitter.com/ismailenes Facebook: https://www.facebook.com/ismaileness Instagram: https://www.instagram.com/ismaileness E-posta: ismailenes@gmail.com / iee@hotmail.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.