GABİON Nedir?

Dünyada çok yaygın olarak kullanılan GABİON ağırlık Sepetleri kaya ve taş ile doldurmak amacıyla imal edilmiş punta kaynaklı hasırtel altıgen (hegzagonal) çelik tel örgüden mamul kutulardır. GABİON Sepetlerle özellikle taş ve parça kayaların kolay bulunduğu yerlerde son derece ekonomik, doğal görünümlü ve çevreye zarar vermeyecek çözümler üretmek mümkündür.

GABİON Nerelerde Kullanılır?

Kıyı Korumasında, Dere Yatağı Islahında, Şev Rehabilitasyonunda, Erozyonla Mücadelede, Sediment Korumasında, Havza Rehabilitasyonlarında, Demiryolu ve Karayolu Uygulamalarında, İstinat yapılarında, Sınır Tahkimatlarında, Köprü Yaklaşımlarında, Menfezlerde, Kıyı Korumasında, Kaya Düşme Korumasında gabion uygulamaları etkin olarak kullanılmaktadır.

GABİON Nasıl Üretilmektedir?

GABİON Sepetler değişik kalınlıkta Galvanizli sıcak daldırma galvanizli Galfan+PVC, Galvaniz+PVC, Galvaniz+Polimer ve Galfan+Polimer kaplı çelik teller kullanılarak çok değişik en, boy, uzunlukta tam otomatik ve en son teknoloji makineler kullanılarak üretilmektedir. Sepetleri kuvvetlendirmek için, sepet kenarları örgü telinden daha kalın bir tel ile çerçevelenir.

Genellikle uzunluğu 2 metreden büyük olan GABİON sepetler diyafram adı verilen tel örgü paneller ile 1 metrelik hücrelere ayrılarak kuvvetlendirilmiştir. Bunun dışında sipariş üzerine üretim yapılmaktadır.

Punta Kaynaklı Gabion Sepet?

Punta kaynaklı gabion sepetler dekoratif görüntü elde edebilmek ve dik duruş ile seçenekler arasında yerini almıştır. Hasır tellerden imal edilen dekoratif görüntülü punta kaynaklı gabion sepetler galfan galvaniz (sıcak daldırma galvaniz tercihimiz ) gibi çekme millerden oluşmaktadır.

Kendi tesisimizde siparişiniz üzerine özel üretim en boy kalınlık fark etmezsizin üretimi yapılmaktadır ve profesyonel ekibimiz tarafından uygulaması yapılmaktadır.

Punta kaynaklı GABİON sepetler bir çok alanda kullanılmaktadır; park bahçeler, belediyeler, dış cephe kaplamaları, bank oturma gurupları, ofis içi seperatör, ayraç, bahçe duvarları, saksılar, kemer kolan, kale, mangal, şelale görüntüsü, hilal masa, gibi birçok akla gele bilecek seçenekler sunmaktadır.

GABİON sepetler uygulama aşamasında bu işin ehli olan kişiler tarafından yapılmalıdır göründüğü zaman basit bir yapı olabilir ama örgü ve uygulamalarda yanlış yapıldığında yapılan yapının dayanıklılık küvet gücü değer kaybeder ve istenilen yapı zaman içerisinde kendi kendini çökertir bizim sizlerden ricamız bu işi biz alma sakta bizlerden uygulama detaylarını yapım aşamasında nelere dikkat edilmesini bizlerden istemenizdir. Hem milli açıdan hemde size ve toplumumuza gelebilecek zararları önlemek içindir.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.