Ana Sayfa Etiketler Fay hattı

Etiket: fay hattı

İstanbul için 7-7.5 büyüklüğünde deprem riski her geçen gün artmakta!

Doç. Dr. Bülent Özmen İstanbul depremi için uyardı. İstanbul’da 7 ve üzerinde bir deprem olma ihtimalinin her geçen gün arttığını belirtti.

Kastamonu için korkutan deprem uyarısı! Büyüklüğü 7 üstünde bekleniyor

Kuzey Anadolu Fayı’nın dünyanın ve Türkiye’nin en önemli aktif faylarından biri olduğunu belirten Doç. Dr. Bülent ÖZMEN Kastamonu’da 7 ve üzerinde deprem olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Betonda Çevresel Etki Sınıfları [TS EN 206-1 / TS 13515]

TS EN 206-1'de ön plana çıkan özelliklerden birisi de "durabilite"dir. Durabilite ya da dayanıklılık, yapı malzemesi, yapı elemanı ya da yapının işlevini uzun yıllar...

Marmara için deprem uyarısı. Aniden kırılırsa 7.5’in üzerinde olacak!

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, katıldığı ‘Afet affetmez’ isimli konferansta Marmara Denizi'nde bulunan fay hattının kırılması durumunda 7.5’in üzerinde deprem olacağını belirtti.

Karadeniz için tehlike alarmı!

Jeoloji Mühendisi Prof. Osman Bektaş Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki fay hattının Gürcistan açıklarında 3 yıl önce meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremden etkilendiğini ve yarılmasının hızlandığını belirtti.

0

0
Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı ve Yüksek Jeoloji Mühendisi Engin Er, 30 Kasım tarihinde meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki Yalova-Çınarcık merkezli depremin ardından...

POPÜLER

KAÇIRMA

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.