“24 Haziran” İnşaat Sektöründe de Milat Olacak !

24 Haziran 2018 seçimleri konuşulurken inşaat sektörünün gündemine de oturdu. Konuya ilişkin yurt genelinde çok sayıda başarılı inşaat projesine imza atan İCK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru, sektörde son yıllarda yaşanan iniş çıkışların temelinde siyasi tartışmalar ve endişelerin olduğunu dile getirdi, aynı zamanda bu tarihin milat olabileceğini söyledi.

0
1112
-Article Top-
- Advertisement -

Son yılların en büyük durgunluğunu yaşayan inşaat sektörü, 24 Haziran seçimlerini “yeni bir sayfa”nın açıldığı bir milat olarak görüyor.

Yurt genelinde çok sayıda başarılı inşaat projesine imza atan İCK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru, sektörde son yıllarda yaşanan iniş çıkışların temelinde siyasi tartışmalar ve endişelerin olduğunu kaydetti.

Ülkedeki yüzde 7 gibi rekor büyüme oranının bile ekonominin belkemiği inşaat sektörüne ivme katamadığını, hatta geçen ay konut satış rakamlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14 azaldığına işaret eden Cemal Kuru, şunları söyledi:

“24 Haziran seçimleri herkesin özellikle de her ortamdan nem kapan inşaat sektörünün önünü göreceği, belirsizliklerin son bulacağı bir seçim olacak. Bu nedenle sektörde çoğu kişi 24 Haziran’ı bir milat olarak görüyor. Bu seçimlerle yeni bir sayfanın açıldığı, geleceğin net görülebileceği bir süreç yaşanacak. Yaz ayları ile birlikte sektördeki buhran ortamının yok olacağını, sonbaharda da devasa projelerin ilk adımlarının atılacağını öngörüyorum.”

Cemal Kuru, Türkiye’nin 80 milyonluk dinamik nüfusu, stratejik konumu ve gelişen ekonomisi ile her şartta büyümesini sürdüreceğini ifade ederek, “Büyümenin arkasında en büyük güç yine inşaat sektörü olacak. Yeter ki siyasi istikrar olsun, tartışmalar son bulsun, herkes işine odaklansın” dedi.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.