Düzenleyen: İnş. Müh. Yüksel KAYA
e-posta: yuksel@insaport.com


 

Ülkemiz, yenilenebilir enerji konusunda önemli bir adım atarak, açık denizlerde kurulacak rüzgar santrallerinden enerji elde etmek istiyor. Bu amaçla, dünyanın sayılı ülkelerinden biri olan Danimarka’dan destek alınması için önemli bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşmaya göre, Danimarka ve Türkiye, Stratejik Sektör İşbirliği çerçevesinde “Türkiye’de Açık Deniz Rüzgar Enerjisi” üzerine çalışacaklar. Anlaşma kapsamında, projenin resmi başlangıcı ve 1. Yönlendirme Komitesi toplantısı dün Ankara’da gerçekleştirildi.

Açık Deniz Rüzgar Enerjisine Odaklanılacak

Danimarka Enerji, İklim ve Kamu Hizmetleri Bakanlığı ile Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan anlaşma ile yakın dönemde Türkiye’nin açık deniz rüzgar enerjisine odaklanılacak ve bu alanda çalışmalar yapılacak.

Danimarka Türkiye Büyükelçisi Svend Olling ve Türkiye Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın tarafından iki hükümet adına sözleşme imzalandı. Danimarka, Stratejik Sektör İşbirliği kapsamında, ülkemizdeki deniz rüzgarı hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla Türk makamlarımıza yardım edecek.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.