AE Solar Türkiye’de Fabrika Açıyor

Alman güneş paneli üreticisi AE Solar, 2021 Nisan ayı sonunda Kayseri’de fabrika açmaya hazırlanıyor. Fabrikada 3 çeşit hücre üretilecek.

ae solar

AE Solar, yenilenebilir enerji ve özellikle çok rekabetçi bir sektör olan fotovoltaik alanındaki faaliyet kapsamını daha da genişletmek amacıyla enerji sektöründe 15 yıldan fazla deneyime sahip, Amerikalı ve Türk işadamları tarafından ABD’de kurulan küresel bir enerji lideri olan Energate Corp ile 2021 Nisan ayı sonunda Kayseri’de bir fabrika açmaya hazırlanıyor.

Kurulacak tesisin üretim kapasitesinin yıl sonuna kadar 1 GW’ı aşması bekleniyor. Kayseri fabrikası, Gürcistan’daki 500 MW’lık fabrika ile birlikte düşünüldüğünde toplam 1.5 GW kapasite ile Çin dışındaki en büyük üretim kapasitesi olacak.

Türkiye’deki yeni fabrikada 166 mm, 182 mm ve 210 mm solar hücreli güneş modülleri üretilecek. Aynı zamanda 5 BB ile 12 BB panel üretimi için tam otomatik hale getirilecek.

ULTRA SİYAH ECLİPSE SERİSİ EN SON EVRİMDİR

Eclipse serisi güneş panelleri, zarif bir yaşam için konutlarda kullanılmak üzere çok verimli hale getirildi. Olağanüstü performans ve kazanç sunan bu seri, estetik açıdan çekiciliği ve zarafeti simgeliyor. Siyah paneller, yaşam alanında şık, zarif ve sofistike stil anlayışını vurgulayan ailelerin tercihi olabilir. Kuşkusuz renk, gücü, zenginliği, sağlığı, refahı ve bilgeliği sembolize ediyor. Avrupa pazarına yüksek güç getiren ve estetik açıdan son derece memnun eden PV paneller AE Solar’ın Eclipse serisi modülleriyle birlikte, sistem gücünü ve performansını en üst düzeye çıkarıyor.

Maier, “Ultra-siyah Eclipse serisi, sektör lideri estetik ve verimlilik yol haritamızdaki en son evrimdir. Avrupa’daki müşterilerimizin çoğu, çatılarının şık, klas ve keskin görünmesini istiyor. Bu nedenle, birinci sınıf müşteri ihtiyaçlarımıza karşılık gelen yeni Eclipse serisini büyük ölçüde üretmeye karar verdik” diyor.

“AE Solar Türkiye’de Fabrika Açıyor” başlıklı içerik “enerjiportali.com” sitesi tarafından yayınlanmış olup tarafımca düzenlenmiştir.

Düzenleyen: “Yük. Elektrik Elektronik Müh. Serdar DURMUŞ”

Twitter: serdardurmus92

İnstagram: _serdardurmus_

LinkedIn: serdardurmus92

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikİstanbul depreminde 200 bin bina 3 milyon insan etkilenecek!
Sonraki İçerikBrütalizm
Yük. Elektrik Elektronik Müh. Serdar DURMUŞ
1992 yılında Malatya' da doğdu. 2010 yılında Dumlupınar Lisesi' nden mezun olduktan sonra 2011 de elektrik elektronik mühendisliğini kazandı. Üniversitede güneş enerjisi santralleri üzerine çalışmalar yaptı. 2015 yılında mezun olup iş hayatına atıldı Biraz deneyim edindikten sonra 2016 yılında işten ayrıldı. Aynı yıl içinde Mersin Üniversitesi’ nin inşaat teknolojisi bölümünü kazandı. Hem okuyup hem de şantiye şefliği yaptı. Bunlara devam ederken kendi alanından kopmamak için elektrik ve elektronik mühendisliğinde tezsiz yüksek lisans yapmak için Mersin Üniversitesine kayıt yaptırdı. 2018 yılında inşaat teknolojisi bölümünü bitirince çalıştığı işten ayrıldı. Yüksek lisansı devam ederken güneş enerjisi sektöründe çalışmaya başladı. 2019 yılında yüksek lisansını bitirdikten sonra askerliğini yaptı. Döndükten sonra aynı iş yerinde devam etti. 2021 yılının ilk günlerinde kendi işini kurmak için ayrıldı. Güneş enerjisi sistemleri üzerine çalışmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.