Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2020 yılı içinde 62 kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 6 bin 219 ilave atama gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bu yıl içinde Kamu kurumlarına 6 bin 219 ilave atama yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çalışma Genel Müdürlüğü ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının ortak çalışmasıyla hazırlanan, kamu kurum ve kuruluşlarının 2020 yılında açıktan veya nakil yöntemiyle yapabilecekleri ilave atama sayılarının Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlendiği bildirildi.

6 bin 219 ilave atama müjdesi

Açıklamada, söz konusu atamaların yeni tip koronavirüs ile mücadele esnasında kamu hizmetlerinin aksamaması ve koronavirüs salgını ile etkin mücadelenin yürütülebilmesi için destekleyici olacağı belirtildi.

2020 yılı şubat ayında Cumhurbaşkanı Kararı ile;

  • 635’i üniversitelere,
  • 431’i diğer kurumlara

olmak üzere 1066 atama izni verildiği hatırlatılan açıklamada;

“2020 yılı için kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak ilave personel sayıları Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile belirlendi. Bu kapsamda bu yıl içerisinde, 62 kamu kurum ve kuruluşuna toplamda 6 bin 219 ilave atama gerçekleştirilecek.” ifadesi kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Kararı ile gerçekleştirilen 635 atamaya ilave 127 üniversiteye yıl içinde 1016 atama daha yapılmak suretiyle, 2020’de açıktan ve nakil yöntemleriyle üniversitelere toplamda 1651 ilave atama yapılmış olacak.

Açıklamda, bunun yanında diğer kamu kurum ve kuruluşları da 6 bin 650 ilave atama gerçekleştirmiş olacağı kaydedildi. Bu açıktan veya nakil yöntemiyle gerçekleştirilecek ilave personel ataması ile ilgili duyuruların, ilerleyen dönemde kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi.

Kamuya 6 bin ilave atama başlıklı haber, trthaber.com internet sayfasında 31 Mart 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikGeleceğin binaları canlı betondan olabilir
Sonraki İçerikKoronavirüs Salgınının Kamu İhale Sözleşmeleri üzerine etkisiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayımlandı!
İnş. Müh. Mithat GÜNEY
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.