Beton Kalitesi Kavgasında Şantiye Şefi Öldürüldü!

İstanbul Avcılar’da geçtiğimiz hafta beton mikseri şoförü, inşaata getirdiği betonun kalitesinin düşük çıkması sebebiyle kendisi ile tartışan Şantiye şefi  Vedat A.  bıçaklayarak öldürdü.

0
487
şantiye şefi

İstanbul Avcılar’da geçtiğimiz hafta beton mikser şoförü, inşaata getirdiği betonun kalitesinin düşük çıkması sebebiyle kendisi ile tartışan şantiye şefi Vedat Acar’ı bıçaklayarak öldürdü.

İstanbul Avcılar Üniversite Mahallesi’ndeki bir inşaata beton götüren mikser şoförü Mehmet Raşit Koruli ile inşaatın şantiye şefi Vedat Acar arasında betonun kalitesizliği ile ilgili tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle mikser şoförü Mehmet Raşit Koruli, şantiye şefinin kafasına çekiçle vurdu, ardından bıçakladı.

Mikser şoförü Mehmet Raşit Koruli’nın emniyetteki ifadesinde, “Beton şirketinde beton mikseri şoförü olarak çalışıyorum. Şantiyeye beton götürdüm. Şantiye şefi ile aramızda betonun kalitesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışma sırasında bana küfür etti ve kafa attı. Ben de mikser aracındaki bıçağı alarak bıçakladım” dedi.

Emniyetteki sorgusu tamamlanan mikser şoförü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şantiye şefi Vedat A. ise hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen geçen cumartesi günü hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz haftalarda bir tv programında konuşan Yapı ve Zemin Laboratuvarları Derneği Başkanı Yavuz Poyraz Türkiye genelinde hazır beton mikserlerinden alınan numuneler hakkında istatistik veriler paylaşmıştı. Poyraz, ülke genelinde hazır beton mikserlerinden alınan numunelerin ortalama yüzde 26’sının standarttan daha düşük özelliğe sahip olduğunu  İstanbulda ise bu oranın yüzde 40 olduğunu açıkladı.

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depreminin acısı devam ederken mesleğini hakkıyla icra eden meslektaşlarımıza karşı sahada şiddet ve şiddet unsuru söylemlerine defalarca tanık olduk.Mesleğimizi seviyor ve işimizin ciddiyetinin farkındayız.Sorumluluğu aldığımız binaların mühendislik hizmetlerinden faylanması sağlama amacı güderken meslektaşlarımızın haklarının korunmasını ve şiddete karşı caydırıcı yaptırımlar uygulanmasını istiyoruz.

Düzenleyen: İnş. Müh. (stu) Büşra Kurt

“Beton Kalitesi Kavgasında Şantiye Şefi Öldürüldü!” başlıklı haber haberturk.com tarafından paylaşılmış ve tarafımca düzenlenmiştir.

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.