Gaziantep’te cami inşaatında çöken iskelenin altında kaldığı öğrenilen inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ın bulunması için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Dün öğleden sonra saat 15.42’de merkez Şahinbey ilçesindeki Akkent Camisi inşaatında iskele çöktü. Olay ile ilgili yerinde açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül ” İskelenin çökmesine rağmen, 8-10 metre yüksekliğinde tahtalar var. İlk andan itibaren AFAD, Büyükşehir Belediye İtfaiyesi ve diğer belediyelerin görevlileri kurtarma için elinden geleni yapıyor. Enkaz kaldırmayla kişiyi kurtarma arasında çok büyük fark var. Canlı kurtarmak, zarar vermemek için daha hassas davranmak gerekiyor. Yapılması gereken her şey yapılıyor. Kaza sırasında inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ın da ölçü almak için içeride çalıştığı yönünde bilgiler bulunduğunu, bu sırada iskelenin çöktüğünü” ifade eden Gül, “Çok üzücü bir olay. İnşallah isteğimiz, duamız bir an önce sapasağlam olarak ailesine kavuşması,dört koldan çalışılıyor, yapılması gereken her şey yapılıyor. Arama kurtarma köpekleri var, termal kameralar var. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda da çalışılıyor.“dedi.

Enkaz altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ı bulmak için başlatılan çalışmalar gece boyu devam etti. Dün öğleden sonra olan çökme çevrede büyük bir gürültü ve toz bulutuna neden oldu. Olay yerine polis, AFAD, ilk yardım, belediye, itfaiye ve kurtarma ekiplerinin sevk edildiği arama-kurtarma çalışmalarında katılan personel sayısı 250 ye ulaştı.

Bu haber aa.com.tr de 15.11.2019 tarihinde Zuhal Kocalar tarafından yayınlanmıştır. Fotoğraf Kerem Kocalar aittir. Yeniden düzenleyen inşaat mühendisi Gülcan Ay. gulcanbrg@gmail.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

1 Yorum

  1. Enkaz altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’a olaydan 33 saat sonra yaralı olarak ulaşıldı. Ambulansla Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerde Küçükcan’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Yakınlarına sabırlar dilerim. Çok üzgünüm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.