Harvard ve MIT tarafından 2012’de kurulan açık online kurs platformu edX‘ten takip edilebilen dersler 15 Ocak’ta başladı. Kurs, katılımcıların haftada 3-5 saatlik bir zaman dilimi ayırarak kursu 10 haftada tamamlamaları öneriyor.

Mimarlığı, teknik bir ürün olduğu kadar kültürel bir ifade olarak görmeyi ve irdelemeyi tavsiye eden kurs, farklı tarihsel bağlamlardan örneklerin analizlerini çizim ve maket alıştırmalarıyla birleştirerek, katılımcıları gerçek mimar veya tarihçilerin çalışmalarına yakınlaştırıyor.

Kurs dili ingilizce olan eğitim zorluk derecesi olarak tanıtıcı olarak tanımlanırken, videolardaki konuşmalar yazıya çevrilerek anlaşılabilirliği kolaylaştırılmıştır.

Erika Naginski, Antoine Picon, Lisa Haber-Thomson ve K. Michael Hays’in yürütücülüğünde düzenlenen “The Architectural Imagination” isimli kurs 3 ana bölümden oluşmaktadır.

  • İlk bölüm, mimari hayal gücü fikrini duyumsal deneyim ve kavramsal anlayışa aracılık eden bir beceri olarak tanıtıyor.
  • İkinci bölüm, teknolojiyi mimarlık anlayışının ve mimarlığın elle tutulur hale gelmesinin bir bileşeni olarak ele alınıyor.
  • Son bölüm, mimarlığın, içinde olduğu sosyal ve tarihsel bağlamla, alıcısı, ürünü ve istekleriyle olan karmaşık ilişkisine bakıyor.

Dersler tamamen ücretsiz olup sertifika istenmesi durumunda 99 Dolar ücret ödenmesi gerekiyor.

Kurs ile detaylı bilgiye buradan ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz: https://online-learning.harvard.edu/course/architectural-imagination

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.