Mimarlık tarihi ve teorisine giriş niteliğindeki "The Architectural Imagination" isimli kursu üç senedir online olarak açan The Harvard Graduate School of Design'ın 2019 dönemi başladı.

0
2802

Harvard ve MIT tarafından 2012’de kurulan açık online kurs platformu edX‘ten takip edilebilen dersler 15 Ocak’ta başladı. Kurs, katılımcıların haftada 3-5 saatlik bir zaman dilimi ayırarak kursu 10 haftada tamamlamaları öneriyor.

Mimarlığı, teknik bir ürün olduğu kadar kültürel bir ifade olarak görmeyi ve irdelemeyi tavsiye eden kurs, farklı tarihsel bağlamlardan örneklerin analizlerini çizim ve maket alıştırmalarıyla birleştirerek, katılımcıları gerçek mimar veya tarihçilerin çalışmalarına yakınlaştırıyor.

Kurs dili ingilizce olan eğitim zorluk derecesi olarak tanıtıcı olarak tanımlanırken, videolardaki konuşmalar yazıya çevrilerek anlaşılabilirliği kolaylaştırılmıştır.

Erika Naginski, Antoine Picon, Lisa Haber-Thomson ve K. Michael Hays’in yürütücülüğünde düzenlenen “The Architectural Imagination” isimli kurs 3 ana bölümden oluşmaktadır.

  • İlk bölüm, mimari hayal gücü fikrini duyumsal deneyim ve kavramsal anlayışa aracılık eden bir beceri olarak tanıtıyor.
  • İkinci bölüm, teknolojiyi mimarlık anlayışının ve mimarlığın elle tutulur hale gelmesinin bir bileşeni olarak ele alınıyor.
  • Son bölüm, mimarlığın, içinde olduğu sosyal ve tarihsel bağlamla, alıcısı, ürünü ve istekleriyle olan karmaşık ilişkisine bakıyor.

Dersler tamamen ücretsiz olup sertifika istenmesi durumunda 99 Dolar ücret ödenmesi gerekiyor.

Kurs ile detaylı bilgiye buradan ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz: https://online-learning.harvard.edu/course/architectural-imagination

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

KaynakedX
Önceki İçerik0
Sonraki İçerik0
Mimar Aynur DUYSAK
1995 yılında Konya’da doğdu. 2017 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu ilk yıl mimarlık ve restorasyon hizmeti veren bir firmada 1 yıl görev aldı. Konya başta olmak üzere Mersin, Samsun, Aksaray gibi illerde proje çizdi.2018 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesinde Restorasyon üzerine yüksek lisans yapmaya başladı. Mimari görselleştirme, restorasyon alanlarında çalışmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.