‘İstanbul’un arka bahçesi’ Sapanca, pandemi sürecinde de ilgi görüyor!

Yeşili, doğası ve gölü ile 'İstanbul'un arka bahçesi' konumundaki Sapanca ilçesi, Koronavirüs Salgını sürecinde de ilgi görüyor.

0
705

Yeşili, doğası ve gölü ile ‘İstanbul’un arka bahçesi’ konumundaki Sapanca ilçesi, Koronavirüs Salgını sürecinde de ilgi görüyor.

Sapanca, ‘İstanbul’un arka bahçesi’

İstanbul‘un arka bahçesi’ konumundaki Sakarya’nın Sapanca ilçesi, Koronavirüs Salgını sürecinde de ilgi görüyor. Yeşili, doğası ve gölü ile turistlerin cazibe merkezi olan Sapanca’daki butik oteller ve müstakil konaklama alanları, merkezi konumu sebebiyle pandemi sürecini yoğun geçiriyor.

Yerli ve yabancı turistler, yeni tip koronavirüs nedeniyle konaklamak için otellerden ziyade, butik otel, müstakil konaklama alanları ve bahçeli tatil sitelerini tercih ediyor.

İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Bursa gibi büyükşehirlere yakınlığı ve her mevsim ayrı güzellik barındıran eşsiz doğasıyla turistlerin uğrak mekanı olan Sapanca, pandemi sürecinde de yerli turistlerin ilgisini çekiyor.

“Kısıtlama günlerini Sapanca’da geçirmeyi tercih ediyorlar”

Sapanca Gölü

AA muhabirinin Sapanca Turizm Derneği Başkanı Berrin Yılmazer’den aldığı bilgiye göre turizm sektörü, pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor.

Sapanca’daki büyük otellerin bundan üst düzeyde etkilendiklerini aktaran Yılmazer, “Ancak müstakil evlerimiz hala dolu. Çevre illerden gelep talep sebebiyle hafta sonları dolu geçiyor. Kısıtlamada sebebiyle cuma gününden gelip pazartesi günleri çıkış yapan konuklarımız sayesinde Sapanca yüzde 95 doluluk oranına ulaştı.” şeklinde konuştu.

Yerli turistlerin hafta sonlarını Sapanca’da geçirmeyi tercih ettiklerini aktaran Yılmazer, yeşilliğin ortasındaki konaklama sitelerinin, doğal güzelliği olan bahçeli evlerin bunda payının büyük olduğunu vurguladı.

Yılmazer, misafirlerin hafta içi de ATV, at binme, gölde sandal gezintisi, fayton gezisi ve doğa yürüyüşleri gibi aktiviteler yapabildiğini söyledi.

“Yılbaşı için yoğun talep var”

Butik otel işletme müdürü Gamze Gezgin de tesislerinde müstakil girişli villalar olduğu için rağbet gördüklerini anlattı. Gezgin, “Doğası ve güzelliğiyle eşsiz olan Sapanca, aileleriyle vakit geçirmek isteyen İstanbul, Ankara, Kocaeli ve diğer yakın illerden gelen misafirlerimiz tarafından tercih edilmekte.” dedi.

Tesislere yıl başı için de yoğun talep olduğunu aktaran Gezgin, ailelerin tercihinin daha çok villa tarzı konaklamalar olduğunu söyledi.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri ve Şantiye Görüntüleri ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalımda yayınlıyorum. Bunun yanında yakında Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili eğitim videolarımı da yayınlamaya başlayacağım.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalıma abone olmayı, videolarımı beğenmeyi ve paylaşımlara yorum yapmayı ihmal etmeyin. Teşekkürler.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Kaynak; ‘İstanbul’un arka bahçesi’ salgın sürecinde de ilgi çekiyor

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny www.mithatguney.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikAçık Adresler Yerini Artık Adres Kodlarına Bırakıyor !
Sonraki İçerikKasım ayı konut satışları yüzde 18.7 azaldı!
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.