yazı üstü

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısının üçüncü oturumu Başkanvekili Sırrı Aydoğan idaresinde gerçekleşti.

Ekonomi Üniversitesi’nin Güzelbahçe’de yapacağı yerleşke mecliste tansiyonu yükseltti. Yüksek öğretim alanı ve tarımsal nitelikli alan olarak belirtilen madde AK Parti’nin ret oylarına karşılık oy çokluğuyla mecliste onaylandı.

BURADA KİMSE KORUNMAZ, GÖZETİLMEZ

Kamuoyunda gerçekleştiği zaman ‘bilim vadisi ve teknoloji üssü olacak’ şeklinde nitelendirilen alan için konuşan AK Parti Meclis Üyesi Ali Kökoğuz, “İmar planları yapılırken kamu yararına ilişkin alanlar ayrılır. Bunun oranı yüzde 40 civarındadır. Fakat bizim İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde maalesef bazen bu yüzde 40’lık oran gözetilmez. Biri birilerini gözetler, kıyak yapar” dedi. Başkanvekili Aydoğan bunun üzerine, “Konuşmalarınıza dikkat edin. Meclisin aldığı kararlara yargı yolu açıktır. Burada kimse gözetilmez, korunmaz” cevabını verdi.

BAZILARI DİRSEK TEMASINA GİRER

Kökoğuz, “Söylediklerim biraz dik geldi sanırım. Geri alıyorum. O zaman bazıları dirsek temasına girer. Adı geçen yer bir üniversitedir. Daha önce burası ağaçlandırılacak alandı. Bu hatırlı vatandaş dirsek temasını kullanmakta” dedi.

BU BİR İMAR REZALETİ VE CİNAYETİDİR

CHP’li Aydoğan, “Kim o hatırlı vatandaş, adı ne söyler misin?” çıkışında bulundu. İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı ve aynı zamanda Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olan Ekrem Demirtaş’ın ismini veren Kökoğuz,

Ekrem Demirtaş

“Ekrem Demirtaş… Onun talebiyle olmuştur. Burası Ekonomi Üniversitesi’dir. Kamu zararı oluşturuyorsunuz. Siz tamamına yakınına imar veriyorsunuz. Bu bir imar rezaleti ve cinayetidir. Gariban vatandaştan yüzde 40 alıyorsunuz. Neden bu vatandaş 13.99 veriyor? Niye kollanıyor bu vatandaş?” diye konuştu.

BU ŞAHISLA İLGİLİ KOLLAMA HAREKETİ OLMUŞTUR

Aydoğan, “Burası üniversite” şeklinde cevap verirken, Kökoğuz bu kez, “Karakolu yok, sağlık ocağı yok. Parkı yok buranın. Yaptığınız yanlıştır. Bu vatandaşla ilgili kollama hareketi olmuştur” açıklamasını yaptı.

DEMİRTAŞ’IN ADINI ANMAK İSTERSENİZ HAYIRLA DA ANABİLİRSİNİZ

Daha sonra Aydoğan, “Bizim burada dostumuz düşmanımız olmaz. İzmirliye hizmet ediyoruz. Bu bahsettiğimiz arazi bir üniversite arazidir. Ekrem Demirtaş da bu üniversitenin kurucusu olarak güzel bir iş yapmıştır. Ama sahibi değildir. Ekrem Demirtaş’ın adını anmak isterseniz bazen hayırla da anabilirsiniz. Yaptığı güzel işleri görebilirsiniz” dedi.

BURASI ŞAHIS MALI DEĞİL

Süreci anlatan Aydoğan, “Üniversite arazine biz karşı çıkmıştık. Mahkemeye gitmişti. Planları yapıldı geldi. Komisyonda ne yaptık? Tüm arazinin etrafına bir yol çevirdik. İleriye dönük faydası olsun diye. Bir otopark yeri ayırdık. Yeşil alan ayırdık. Tamam yüzde 40 değil ama bu bir üniversite. İzmir’e faydası olan bir kuruluş. Şahıs malı değil” ifadelerini kullandı.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.