www.yapi.com.tr’nin haberine göre;

İBB meclisinin bugünkü oturumunda, AK Partili meclis Üyesi Ömer Şahan, Kadıköy Kurbağalıdere’deki ıslah çalışmaları hakkında bilgi verdi. DHA’da yer alan habere göre Şahan, “Kurbağalıdere, İstanbul Anadolu Yakası’nın Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerini kapsayan 4 bin 611 hektar havza alanına sahip, aynı zamanda nüfus yoğunluğunun en çok olduğu yerleşim alanlarından geçen en büyük derelerinden bir tanesidir. Havzanın büyüklüğü ve eğimlerin fazla olması, bölgenin aşırı göç alması sebebiyle havzaya akan yağışlar hızlı bir şekilde akışa dönmesi, Yenisahra bölgesinde, Kadıköy Hasanpaşa ve Osmanağa mahallelerinde taşkın riskini artırmaktaydı” dedi.

193 milyon 455 bin TL harcandı
Şahan, “Fen İşleri Daire Başkanlığı ve İSKİ Genel Müdürlüğü’nce belirli dönemlerde ve belirli etaplar halinde Kurbağalıdere Islahı çalışmaları başlatıldı. Kurbağalıdere ıslah çalışması için oluşturulmuş yaklaşık 400 milyon liralık bir bütçe var. 262 milyon lirasının ihalesi gerçekleştirilmiş ve bugün İBB tarafından 193 milyon 455 bin lira para harcandı” diye konuştu.

Yoğurtçu parkı dönüştürülecek
“Şu anda Kurbağalıdere ıslah çalışmalarının yüzde 90 tamamlanmıştır” diyen Şahan, “Recep Peker Köprüsü’nün açılmasıyla trafik rahatladı. Kurbağalıdere ile ilgili bir iyi bir de kötü haber paylaşmak istiyorum. Kurbağalıdere’de artık kurbağalar yalnız değil, balıklar da var. Orası vatandaşlarımızın rahatça ziyaret edebileceği, yürüyüş yapabileceği bir yer haline dönüştürüldü” ifadelerini kullandı.

CHP’li meclis üyesi: Metro Kadıköylülere hizmet etmiyor
AK Parti’li Şahan’ın “CHP’liler hakaret içeren eylemlerini buraya gelip artık yapamayacaklar. Çünkü onların eylem yapacağı bir konu ortada yok” sözü tartışmalara sebep oldu. CHP’li İBB meclis üyesi Ülkü Koçar, “Elindeki görseller ‘photoshop’ ile yapılmış, ya da projenin devamında olabilecek şeyler. Bu proje 8-10 senedir sürüyor. Biz İBB’den Kadıköy’e bir yatırım görmedik. Kadıköy’e getirilen metro, Kadıköylülere hizmet etmiyor, sadece yolcu getiriyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından meclis toplantısındaki komisyon raporları, oylamaya sunuldu ve oturum sona erdi.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.