Avrupa’nın En Yüksek Çelik Binası İzmir’e Yapılıyor

Biva Mimarlık sektörde bir adım daha öne geçerek 151 metre yüksekliğiyle ‘Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası’ olma özelliğini taşıyan Biva Tower Projesiyle İzmir Bayraklı'da yer seçti. A Plus bir yaşam tarzı sunan projenin detayları göz dolduruyor.

0
949
-Article Top-
- Advertisement -

İZMİR Bayraklı’da yapımı sürdürülen, 32 katlı Biva Tower, zeminde ve zemin üstü birinci katta ticari alanlarla birlikte 96 daire ile A plus bir yaşam tarzı sunuyor.

Biva Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Yılmaz, yıllarca konut, işyeri ve kurumsal işyerlerinin anahtar teslimi yapılması ve sanayi yapılarının kurulması gibi işlerin ardından konut sektörüne yöneldiklerini, her yaptıkları projede, “Nasıl bir adım daha farklıya gidebiliriz?” diye düşündüklerini belirtti.

Yeşil Bina Biva Tower

Biva Tower’ın konutlarını Aralık 2019’da teslim etmeyi öngördüklerini de dile getiren Yılmaz, doğaya duyarlılık ve sosyal sorumluluk anlayışıyla  Leadership in Energy and Environmental Design’la (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımı) ve ‘Gold Yeşil Bina’ sertifikasıyla Biva Tower’a yeni bir özelik daha kazandıracaklarını sözlerine ekledi. Vahap Yılmaz, “İzmir’e bir simge ve değer kazandırmak için yola çıktık. Avrupa ve Türkiye’nin en yüksek yapısal çelik binasını, kentte yaşama geçirdik” diye konuştu.

Çelik binaların en büyük avantajları arasında betonarme binaya göre inşaat hızının 2 kat fazla olması olduğunu kaydeden Yılmaz, “Ayrıca, İzmir’in 1. derece  deprem bölgesi olmasından dolayı betonarme yapılara oranla çok daha güvenle yaşanabilecek yaşam alanları sağlanacak” dedi.

“İZMİR’E YENİ SİMGE BİNA”
İzmir’e yeni bir simge ve değer daha kazandırmak için yola çıktıklarını, Avrupa ve Türkiye’nin en yüksek yapısal çelik binasını İzmir’de yaşama geçirdiklerini söyleyen Yılmaz: “ İnşaat aslında aile mesleğimiz. Yıllardır edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimle alanında uzman bir ekiple çalışıyoruz. Bugüne kadar imza attığımız her projede öncelikle kaliteyi ön planda tuttuk. Biva Tower’da yeni ve modern bir yaşamın anahtarını müşterilerimize sunuyoruz. Projede ilk iki katta ticari alanlar, hava sirkülasyonunu sağlayacak şekilde tasarlanan açık otopark, sosyal alanlar, 200 metrekarelik yüzme havuzu bulunacak. Vale, oto yıkama, temizlik, resepsiyon hizmeti, akıllı ev sistemi, balkonda jakuzi, market ve güvenlik gibi pekçok hizmeti de bir arada sunacağız. Spor salonu konusunda ise tanınmış ulusal çapta tanınan bir firma ile anlaşarak farklı bir konseptte hizmet vermek istiyoruz”diye konuştu.

VAHAP YILMAZ: “AMACIMIZ EN İYİLERİ BULUŞTURMAK”
Yapısal çelik binaların birçok avantaja sahip olduğunu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Yılmaz, Ulusal ve Uluslararası Kalite Standartlarına göre, yeşil sertifikaya uygun bir sistemle çalıştıklarını vurguladı.

Yılmaz şöyle devam etti: “Çelik binaların en büyük avantajları arasında  betonarme binaya göre inşaat hızının 2 katı olması. Ayrıca; İzmir’in 1. derece deprem bölgesi olmasından dolayı  betonarme yapılara oranla çok daha hafif ve  zemine uyguladığı ağırlık daha az olacağından  çok şiddetli depremlerde bile güvenle yaşanabilecek yaşam alanları  sağlanacaktır.

Bu  avantajlara ek olarak yapısal çelik olan bu kulemizde konutların tasarlanması ve kendi içinde bölünebilirliği özelliği ön plana çıkmaktadır. Tavan yüksekliklerinin imalatlarda 3.80 metre olup net ölçü olarak 3.20 kalmasından dolayı getirdiği hacimsel ferahlık bu projenin en büyük özellikleri arasındadır.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.