Konut sektörünün 2019 yılını değerlendiren ve 2020 yılına ilişkin beklentilerini değerlendiren GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin 2020 yılında sektörün yeniden canlılık kazanacağını belirterek konut stokunun hızla biteceğini iddia etti. Detaylar haberimizde…

2020 senesinde konut stoku tamamen bitecek!

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Yetgin “İçinde bulunduğumuz dönemi gayrimenkul sektörü için bir dengeleme süreci olarak değerlendirebiliriz. Gayrimenkul, her daim gelişme potansiyeli olan bir sektör ve Türkiye ekonomisine önemli destek sağladığı da bir gerçek.
Ülkemizde doğrudan ilk el konut alımına yönelik teşvike çok ciddi ihtiyaç var. Konut sahipliği oranı yüzde 60’lar seviyesinde. GYODER olarak birinci el konut satışının, toplam satışın içinde yüzde 65’e çıkarılması gerektiğine dikkat çekiyoruz.

Çünkü 100 milyon nüfusa ulaşacak bir Türkiye’yi konuşmaya başladık. Ayrıca nüfusun yüzde 50’sinden fazlası 30 yaş seviyesinde. Onun için fonlama kaynaklarının çeşitlendirilmesi ve kredi dışı finansal enstrümanların da işletilmesi lazım. Gayrimenkul Yatırım Fonları’nın daha aktif hale getirilmesi gerekiyor” dedi.

 

Kaynak: GYODER Başkanı Yetgin: Konut Stoku 2020 Yılı Sonuna Kadar Bitecek!

başlıklı haber 21 Ocak 2020 tarihinde inşaatnoktası sitesinde yayınlanmıştır.

Düzenleyen: İnş. Müh. Tarık AMİL

e-posta: tarik_amil12@hotmail.com

 

 

 

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.