Haftanın En İyi 5 Arka Bahçeli Evi

Haftanın en iyi 5 arka bahçeli evini konu almaktadır.

0
644

1. Capitol Hill House
Mimar: SHED Architecture + Design
Yer: Seattle, Washington

- Advertisement -

Ev sahiplerinin kültürüne bağlı olarak tasarlanan bu evde bir avlu bulunması planlanarak tasarlanmıştır. Böylece iç mekanlar birbiri ile bağlantılı kalarak evin içerisinde konforlu açık alanlar oluşturmaktadır. Ayrıca mutfağın tam merkezi alanda olması ve arka bahçesinde verandaya kolay erişimi olması  aile bireylerinin sosyalleşmesi açısından da önemlidir.

2. 1532 House
Mimar: Fougeron Architecture
Yer: San Francisco, California

1532 Evi olarak adlandırılan bu ev, hepsi farklı niteliklere ve manzaralara sahip yedi adet açık alana sahiptir. Ana hol, yürüyüş yolu ve bahçelerle birlikte yaşam alanlarının etrafında kalan bu yapının görsel karmaşıklığı yapının ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

3. Laidley Manzarası
Peyzaj Tasarımcısı: SCULPT Gardens
Yer: San Francisco, California

Bu çok katmanlı tasarım, epik manzara için yamaca stratejik olarak oyulmuş beş seviyeye sahip. Toplamda 400 metreküp toprak ve 130 metreküp betondan oluşan ve geniş tahtadan yapılmış Beton duvarlar, Bitkileri yumuşatmak, ambiyans yaratmak ve şehirdeki titreşimleri görüntülemek için mümkün olan her köşede görünmesi sağlanmıştır.

4. Mt. Tam House
Mimar: CCS Mimarlık
Yer: Mill Valley, California

Mt Tamalpais’in geniş manzarası, evin etrafındaki ağaçların bahçeye yakınlığı ve etrafındaki tepelerin dik bir eğime sahip olması, yapının mimari için ilham kaynağı olmuştur. Konumu itibariyle dik bir yamaçta ve kırmızı ormanlar arasında kalan bu yapı 3 katmandan oluşmaktadır. Üst katta iki yatak odası, bir ev ofisi ve üst bahçede bulunan havuza bağlanan bir eğimli bir köprü bulunmaktadır.

5. Re-Gen Evi
Mimar: EKAR Architects
Yer: Bangkok, Tayland

Geleneksel bir Tayland evinde, küçük ailelerin yaşadığı çeşitli küçük müstakil evler ile evlerin ortasında, her aileyi birbirine bağlayan bir veranda oluşmaktadır. Yüzme havuzu arasındaki boşluk ve yükseltilmiş avlu, alt kattaki bir ağacın altındaki adeta camdan bir köşkü andıran alan güneş ışığından yararlanmak için tasarlanmıştır.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

KaynakDwell
Önceki İçerikBrezilya Hidroelektrik Santrali
Sonraki İçerikBir çılgın proje daha! Onay verildi, dünyanın gözü onda…
İnş. Müh. İsmail Enes ERDEĞER
1989 yılında Ankara'da doğdu. 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Teknolojisi bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu ilk yıl Ankara'da mimarlık ve mühendislik hizmetleri veren bir firmada 2 yıl görev aldı. 2016 yılında Dikey Geçiş Sınavı ile hak kazandığı Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitimini alırken aynı zamanda Isparta'da mimarlık ve mühendislik hizmetleri veren firmalarda görev aldı. Aynı zamanda AÖF İktisat Fakültesi son sınıfta öğrenciliğini sürdürmektedir. Mezun olduktan sonra Isparta'da İnşaat Mühendisi olarak bir firmada görev aldı. Vatani görevini Jandarma İstihkam İnşaat Grup Komutanlığın’da İnşaat Mühendisi olarak yüksek güvenlikli kalekol statik projelerini yeni yönetmelik ve şartlara göre tekrar çizerek, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay' da Kalekol inşaatlarına başlanılmasında katkı sağladı. Şuan Türk Akımı projesinde görev almakta ve insaport.com'da yazar editör olarak görev almaktadır. Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ismailenes Twitter: https://mobile.twitter.com/ismailenes Facebook: https://www.facebook.com/ismaileness Instagram: https://www.instagram.com/ismaileness E-posta: ismailenes@gmail.com / iee@hotmail.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.