yazı üstü

1. Capitol Hill House
Mimar: SHED Architecture + Design
Yer: Seattle, Washington

Ev sahiplerinin kültürüne bağlı olarak tasarlanan bu evde bir avlu bulunması planlanarak tasarlanmıştır. Böylece iç mekanlar birbiri ile bağlantılı kalarak evin içerisinde konforlu açık alanlar oluşturmaktadır. Ayrıca mutfağın tam merkezi alanda olması ve arka bahçesinde verandaya kolay erişimi olması  aile bireylerinin sosyalleşmesi açısından da önemlidir.

2. 1532 House
Mimar: Fougeron Architecture
Yer: San Francisco, California

1532 Evi olarak adlandırılan bu ev, hepsi farklı niteliklere ve manzaralara sahip yedi adet açık alana sahiptir. Ana hol, yürüyüş yolu ve bahçelerle birlikte yaşam alanlarının etrafında kalan bu yapının görsel karmaşıklığı yapının ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

3. Laidley Manzarası
Peyzaj Tasarımcısı: SCULPT Gardens
Yer: San Francisco, California

Bu çok katmanlı tasarım, epik manzara için yamaca stratejik olarak oyulmuş beş seviyeye sahip. Toplamda 400 metreküp toprak ve 130 metreküp betondan oluşan ve geniş tahtadan yapılmış Beton duvarlar, Bitkileri yumuşatmak, ambiyans yaratmak ve şehirdeki titreşimleri görüntülemek için mümkün olan her köşede görünmesi sağlanmıştır.

4. Mt. Tam House
Mimar: CCS Mimarlık
Yer: Mill Valley, California

Mt Tamalpais’in geniş manzarası, evin etrafındaki ağaçların bahçeye yakınlığı ve etrafındaki tepelerin dik bir eğime sahip olması, yapının mimari için ilham kaynağı olmuştur. Konumu itibariyle dik bir yamaçta ve kırmızı ormanlar arasında kalan bu yapı 3 katmandan oluşmaktadır. Üst katta iki yatak odası, bir ev ofisi ve üst bahçede bulunan havuza bağlanan bir eğimli bir köprü bulunmaktadır.

5. Re-Gen Evi
Mimar: EKAR Architects
Yer: Bangkok, Tayland

Geleneksel bir Tayland evinde, küçük ailelerin yaşadığı çeşitli küçük müstakil evler ile evlerin ortasında, her aileyi birbirine bağlayan bir veranda oluşmaktadır. Yüzme havuzu arasındaki boşluk ve yükseltilmiş avlu, alt kattaki bir ağacın altındaki adeta camdan bir köşkü andıran alan güneş ışığından yararlanmak için tasarlanmıştır.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.