Alman Modeline Benzer Taşınmaz Değerleme Yönetmeliği Hazırlanacak

Arsa ve konut fiyatlarının uluslararası standatlara göre belirleneceği Taşınmaz Değerleme Sistemi kurulması için çalışmalara hız verildi. Taşınmaz değerleme sisteminde Almanya modeli dikkate alınarak taşınmaz değerleme yönetmeliği hazırlanacak.

0
1401
-Article Top-
- Advertisement -

Büyümenin dinamo sektörü gayrimenkulde değerleme sisteminden istisna-muafiyetlere, kentsel rantlardan imar mevzuatına kadar birçok konuda yeni bir dönem daha başlıyor. Arsa, konut değerleri uluslararası kriterlere göre belirlenirken Taşınmaz Değerleme Sistemi kuruluyor. Vatandaşların mülkiyet sorunlarını çözmeye yönelik işlemler de hızlandırılıyor. Taşınmaz değerleme sisteminde Almanya modeli dikkate alınarak taşınmaz değerleme yönetmeliği hazırlanacak.

Gayrimenkul sektörü bir çok başlıkta büyük bir dönüşüm daha yaşıyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yüz günlük icraat programı kapsamında yaşama geçirilecek olan Taşınmaz Değerleme Sistemi’nin kurulmasına yönelik çalışmalara hız verildi. Taşınmazları tanımlayan, bunu haritalar üzerinde gösteren, her parsel üzerindeki yapının değerini ortaya koyan, değerleme ayrıntılarını gözler önüne seren ve vergi yükümlülüklerini tanımlayan yeni bir sistem devreye girecek.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.