Her yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Bursa Kestel ve Yıldırım ilçelerinde yapılacak 400 konut için çekilen kura ile hak sahipleri belirlendi.

12 Aralık 2019’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında 100 Bin Sosyal Konut projesi kamuoyu ile paylaşılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın koordinasyonu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, Bursa TOFAŞ Spor Salonu’nda düzenlenen kura töreninde 400 konut hak sahibi belirlendi.

Bursa Kestel ve Yıldırım ilçeleri

Törende noter huzurunda çekilen kura ile;

  • Kestel ilçesine inşa edilecek 250 ve
  • Yıldırım ilçesine inşa edilecek 150

konutun hak sahipleri belirlendi.

Vatandaşların heyecanla takip ettikleri kura çekiminde ismi çıkanlar, mutluluklarını sevdikleriyle paylaştı.

Şehit aileleri ve engelliler öncelikli

Şehit aileleri ve engelli vatandaşlara öncelik tanındığı çekilişte;

  • 2+1 konut için toplam 13 bin 365 başvurudan 280,
  • 3+1 konut için toplam 21 bin 723 başvurudan 120

olmak üzere toplam 400 vatandaş ev almaya hak kazandı.

Kurada adı geçenler, sevinçlerini sevdikleri ile paylaştı

Kurada kayınvalidesinin adı çıkan Kenan Yusuf Günay, kayınvalidesine ev çıktığı için çok sevinçli olduğunu belirtti. Günay; “Hemen eşime haber verdim. Eşim de annesine müjdeyi verdi, ailecek çok mutlu olduk.” dedi.

Kurada adı çıkan İsmail Demiray da “İlk defa ev sahibi olacağım. Yıllardan beri bekliyoruz. Daha önce 3 kere yazılmıştım, nasip şimdi imiş. Çok mutluyuz. Allah herkese nasip etsin.” diye konuştu.

‘Her yıl 100 bin Sosyal Konut’ Projesinin ayrıntılarını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz;

İşte ‘Her yıl 100 bin Sosyal Konut’ projesinin detayları!

Sosyal konut projesinde yeni kuralar çekildi başlıklı haber, trthaber.com internet sayfasında 09 Mart 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

mithatguney.com

#mithatgüney / @mithatgny

Bunun gibi daha fazla haber alın
gelen kutunuzda

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikGordion Düğümü Çözüldü mü?
Sonraki İçerik2020 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri açıklandı
İnş. Müh. Mithat GÜNEY
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.