Gelişen teknoloji ile birlikte devasa aletler yerini daha kullanışlı ve az yer kaplayan mobil teknolojik aletlere bırakmaya başladı. Bunlardan birisi ise bilgisayar, bilgisayarların yerini artık her an yanımızda taşıyabildiğimiz telefonlar alıyor.

Akıllı telefonlar, inşaat işçilerine ve yönetime giderken çözümler ve mobilite sağlama yolunda öncüdür. Bu yazımızda sizlere Mühendis ve Mimarlar için tasarlanan mobil programlardan bahsettik;

mobil uygulamalar;

1)AutoCAD 360

AutoCAD® mobil uygulaması, DWG™ çizimlerini kolayca karşıya yüklemek, açmak, oluşturmak ve düzenlemek için kullanımı kolay bir ara birim ve araçları içerir. iOS, Android ve Windows 10 cihazları ile Surface Hub üzerinde desteklenir.

2)SmartBidNet

Teklif yönetim sistemlerinden oluşan bu iphone uygulaması, taşeronlarınız ve şirketler ile teklif sürecinizi güvenilir bir şekilde oluşturmanızı ve izlemenizi sağlar. SmartBidNet, teklif projelerini kolaylaştırmak ve zamanında yapmak için size erişilebilir bilgiler sağlayacaktır.

3) GoBIM 

BIM uygulamaları şimdi inşaat sektöründe her yerde kullanılıyor. GOBIM uygulaması 3D BIM modellerinde ve bunlarla ilişkili verilerinde gezinmenizi sağlar. Bununla birlikte, GoBIM’in üstesinden gelebilecek modelin büyüklüğü üç faktöre; üçgen sayısına, parametre sayısına ve malzeme sayısına bağlıdır.

4)Engineering Unit Converter

Birim dönüşümleri kafanızı en çok yoran şeylerden birisi olabilir. Mobil mühendislik uygulamaları arasında önemli bir yere sahip olan bu uygulama sayesinde tek bir dokunuşla birimleri rahatlıkla dönüştürebilirsiniz. Kullanıcılar, uzunluk, enerji, entropi, elektrik yükü vb. kategorilerden istedikleri birimleri seçerek birimler arası dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirler.

5) FingerCAD

FingerCAD uygulaması, bilgisayar destekli parmaklarınızla teknik çizim için bir uygulamadır.. Kaydedilecek son tasarım e-posta ile gönderilebilir veya yazdırılabilir. Ayrıca uygulamada yapılan CAD tasarımları farklı formatlar da kaydedilebilir. Harika ve basit bir uygulamadır.

6) Plan Grid 

PlanGrid, tüm inşaat ekibi üyelerinizin çizimlerin en son sürümleriyle güncel kalmasını sağlayacak ve yönetecek şekilde kullanımı kolay bir uygulamadır. PlanGrid, son çiziminizi bir Cloud sunucusunda yayınlamanıza ve tüm ekip üyelerinizle paylaşmanıza olanak tanır. Aynı çizimin eski sürümlerine sahip olma özelliğine de sahiptir ve eski bir çizimi görüntülerken sizi uyaracaktır.

7) Carpenter’s Helper Lite 

Carpenter’s Helper Lite, çatı perdesini, kiriş uzunluklarını, merdiven uzunluklarını ve daha fazlasını hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Uygulamanın merdiven, çatı ve kat projeleri hesaplayacak güzel bir grafik arayüzü var.

kaynak: http://blog.insaatnoktasi.com/2019/09/insaat-sektoru-icin-5-akll-telefon.html

düzenleyen: İnş. Müh. Tarık AMİL

e-posta: tarik_amil12@hotmail.com

 

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.