WRI Ross Center, “TheCityFix Learn” adındaki e-öğrenme platformunu erişime açtı

WRI Sürdürülebilir Şehirler kapsamında WRI Ross Center "TheCityFix Learn" adında bir e- öğrenme platformunu erişime açtı. Platform, İngilizce ve İspanyolca'nın yanı sıra Türkçe dil seçeneği ile kent alanında çalışan profesyonellere eğitim, kılavuz, araç gibi destekleyici içerikler sağlıyor. 

0
532
-Article Top-

WRI Sürdürülebilir şehirler kapsamında WRI Ross Center “TheCityFix Learn” adında bir e- öğrenme platformunu erişime açtı. Platform, İngilizce ve İspanyolca’nın yanı sıra Türkçe dil seçeneği ile kent alanında çalışan profesyonellere eğitim, kılavuz, araç gibi destekleyici içerikler sağlıyor.

Günümüzde tüm dünyada kentler; fazla nüfus, sera gazı emisyonları, güven ve sağlık tehlikesi gibi ortak sorunlara sahiptir. Tüm bu sorunlara karşı çözüm arayışları sürerken diğer yandan yaşam kalitesi tehlikede olan kentlilerin yeterli konut, erişebilirlik, karşılanabilir maliyet gibi talepleri giderek büyüyor.  Tüm sorunların üstesinden gelmek için altyapı yatırımları ve fonlar yeterli olmuyor. Her şeyden önce kentlerin “daha iyi karar alma” noktasında desteğe ihtiyacı var.

Kent alanında çalışan profesyonellerin kapasitelerini geliştirmelerine destek olmak için WRI Ross Center for Sustainable Cities web tabanlı küresel bilgi platformu olan TheCityFix Learn’ü hayata geçirdi.

TheCityFix Learn ile kullanıcılar yol güvenliği, toplu taşıma, yürüme ve bisiklet gibi alanlarda online eğitimlere kolaylıkla erişebiliyor. Bunun yanı sıra, liderlik ve yönetim becerilerini geliştirmek için eğitim fırsatlarından da haberdar olunabilecek. Bu yaklaşım ile ,dünyanın neresinde olursa olsun, merkezi/yerel yönetimler ister karar verici ister uygulayıcı olmak üzere her alandan kullanıcı ile bir araya gelebiliyor.

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Direktörü Dr. Güneş Cansız ” Uzun yıllardır farklı ülkelerde gerek kent yönetimi gerek merkezi yönetim ile işbirliği deneyiminden yola çıkılarak hazırlanan TheCityFix Learn, İngilizce ve İspanyolca’nın yanı sıra şehircilik alanında Türkçe e-öğrenme içerikleri sunması sayesinde Türkiye’den de kent yöneticileri, belirledikleri vizyonu hayata geçirirken dünyadan farklı iyi uygulama örneklerine platformda paylaşılan bilgi kılavuzlarından istedikleri her zaman erişebilecekler”dedi.

Platforma buradan ulaşabilirsiniz.

 

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.