Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un duyurduğu Yeni Doğu Ekspresi, diğer bir adıyla “Turistik Doğu Ekspresi” ilk seferini 29 Mayıs’ta yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 25 Şubat’ta yaptığı açıklamasında, “Doğu Ekspresi amacı dışında kullanılıyor” diyerek turizme hizmet edecek yeni bir treni hizmete alacaklarını duyurmuştu. Bakan Ersoy’un duyurduğu Yeni Doğu Ekspresi 29 Mayıs’ta ilk seferini yapacak.

Düzenleyen: Şhr. Blg. Pln. Aleyna Sağır


Turistik Doğu Ekspresi” projesinde gelinen noktaya dair bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bakan Ersoy ile yaptıkları görüşmeler neticesinde, yeni trenin, 29 Mayıs tarihinde Ankara’dan Kars’a ilk seferini gerçekleştirmesi konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi.

Turhan, Turistik Doğu Ekspresi’nin, 120 kişi kapasiteli olacağı ve tamamının yataklı vagondan oluşacağını aktardı. Ulaştırma Bakanı ayrıca, Ankara-Kars parkurunun 27 saatte tamamlanacağını belirtti. Söz konusu trenin bilet fiyatlarının 400 tl civarında olacağı belirtildi.

Turistik Doğu Ekspresi

Kars Misafirlerini Bekliyor

Yapı.com.tr‘de yer alan habere göre, Turistik Doğu Ekspresi’yle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, “Esnafımız, belediyemiz ve tüm şehir misafirperverliğimizi gün geçtikçe daha iyi göstereceğiz.” dedi.

Saygılarımla,

Aleyna Sağır

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yaklaşan EtkinlikCEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.