Yurt genelinde icra ve iflas takipleri durduruldu!

Tüm icra ve iflas takipleri, 22 Mart Pazar tarih ve 31076 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 30 Nisan’a kadar durduruldu.

0
479

Tüm icra ve iflas takipleri, 22 Mart Pazar tarih ve 31076 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 30 Nisan’a kadar durduruldu.

22 Mart Pazar tarihli ve 31076 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla tüm icra ve iflas takipleri 30 Nisan’a kadar durduruldu. Nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri bu kapsam dışında tutuldu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında bir karar daha alındı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete‘de yayımlanan karara göre; yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra takibi ve iflas takibi işlemleri 30 Nisan tarihine kadar durduruldu. Nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri bu kapsam haricinde tutuldu.

Ayrıca bu çerçevede şu hususlar da karar altına alınmış oldu;

  • taraf ve takip işlemlerinin yapılmaması,
  • yeni icra ve iflas takip taleplerinin alınmaması ve
  • ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesi.

İcra ve iflas takipleri durduruldu başlıklı haber, aa.com.tr internet sayfasında 22 Mart 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Kaynak; https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/03/20200322-2.pdf

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Abone Listemize Kaydolun
inşaPORT Mail Aboneliği

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Önceki İçerikİnşaat Sektöründe Koronavirüs Salgınından Korunma Yolları
Sonraki İçerikOtopark Yönetmeliği Tekrar Ertelendi!
İnş. Müh. Mithat GÜNEY
Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.