Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından, yapısal çeliğin gelişimine bilimsel ve teknik destek vermiş, ECCS’in bir teknik komitesinde başkan veya sekreter ya da daimi üye olarak çalışmış veya çalışmakta olan seçkin bir bilim insanını takdir etmek amacıyla 1998 yılından bu yana verdiği ödülü; 4 Nisan 1996’da vefat eden Prof. Charles Massonnet anısına onun ismine ihdas etmiştir. Ödül her yıl verilmektedir.
Charles Massonnet Ödülü, bu yıl (2019) Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI TİRYAKİOĞLU‘na verilmiştir Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI TİRYAKİOĞLU; 2001-2016 yıllar arasında Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış, 2010 ve 2015 yıllarında ECCS Başkanlığı görevlerini yürütmüş, ECCS Teknik İcra Kurulu’nda da yıllarca çalışmalara destek vermiş biridir Daha önce 21 Nisan 2010 tarihinde, Tuzla Rotary Kulübü tarafından verilen Mesleğinde Başarı Ödülü sahibi olan Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI TİRYAKİOĞLU; 18 Eylül 2015 tarihinde de Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından ECCS’e olağanüstü hizmetleriyle katkıda bulunmuş olanları onurlandırmak amacıyla verilen Gümüş Madalya almıştı.
28 Ağustos 2018 tarihinde Avrupa’nın çelik yapılar konusunda bilim OSCAR’ı kabul edilen Charles Massonnet Ödülü için Prof. YARDIMCI aday gösterilmiş, ECCS Yönetim Kurulu’nun Paris’te yaptığı toplantıda, 2019 Charles Massonnet Ödülü’nü Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI TİRYAKİOĞLU’nun alması uygun görülmüştür.
Ödül Töreninin 14 Ekim 2019 Pazartesi günü Brüksel’de yapılması planlanmaktadır.

inşaport.com ücretsiz aboneliği

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

CEVAP YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.